Xbox Game Pass Aboneliğini 4 Kişinin Paylaşmasını Sağlayan 'Aile ve Arkadaş Paketi'nin Fiyatı Açıklandı: 1 Kahve Parasına Yüzlerce Oyun!

35
3
2
1
1
Microsoft'un yeni test etmeye başladığı Game Pass aile ve arkadaş paketinin fiyatı açıklandı. Şirketin açıkladığı fiyat, dört kullanıcının cebinden çıkacak toplam paranın yarı yarıya azalmasını sağlıyor.

Özellikle ülkemizdeki oyuncular için altın tepside sunulan bir hizmet olan Microsoft’un Xbox Game Pass hizmeti, geçtiğimiz günlerde yeni bir paketiyle daha gündeme gelmişti. Microsoft, şu anlık yalnızca İrlanda ve Kolombiya’daki kullanıcılara sunulan ‘Xbox Game Pass Friends & Family (Arkadaşlar ve Aile)’ paketini test etmeye başlamıştı.

Xbox Game Pass’in yeni paketiyle birlikte kullanıcılar, arkadaşları ve aile üyeleriyle en fazla 4 kişi olmak üzere aynı Game Pass üyeliğinden faydalanabilecekler. Microsoft, paketin önümüzdeki aylarda diğer ülkeler için de yayınlanabileceğini açıklarken, fiyatı ise henüz belirlememişti. Bugünse o paketin fiyatı belli oldu.

Xbox Game Pass Arkadaşlar ve Aile paketinin fiyatı:

xbox game pass

Microsoft, Xbox Game Pass Friends & Family paketinin fiyatını İrlanda’da 21,99 euro (yaklaşık 399 TL), Kolombiya’da ise 49.900 Kolombiya Pesosu (yaklaşık 200 TL) olarak belirledi. Her iki ülkede de paket için belirlenen fiyat, Xbox Game Pass Ultimate’in neredeyse iki katıydı.

Peki paket nasıl bir avantaj sunacak?

Avrupa fiyatını baz aldığımızda, hem PC hem de konsolda oyun oynamanızı sağlayan Xbox Game Pass Ultimate paketinin fiyatının 12,99 euro olduğunu görüyoruz. Bu paketi üç farklı arkadaşınız ya da aile üyeniz ile birlikte satın alırsanız, cebinizden çıkan toplam para her ay 51,96 euro olacak. Fakat yeni paket ile birlikte dört kişi aynı hizmetten faydalanabileceğinden aslında kişi başına ödenen fiyat yarı yarıya düşmüş, yani dört kişinin de her ay cebinde kalan para 7,49 euro olacak.

Xbox Game Pass Arkadaşlar ve Aile paketinin Türkiye fiyatı ne olur?

xbox game pass

Xbox Game Pass’ın ülkemizde satılan mevcut paketlerinin fiyatları şu şekilde:

  • PC için Game Pass 29,99 TL
  • Konsol için Game Pass 29,99 TL
  • Game Pass Ultimate 44,99 TL

Microsoft’un yerel fiyatlandırma uygulaması nedeniyle burada fiyat tahmini yapabilmek için ancak karşılaştırma yoluna gidebiliyoruz. İrlanda için belirlenen aile paketi fiyatı, tek kişilik Ultimate paketinin fiyatından %69 daha yüksek. Aynı oranı koruyacak olursak, Xbox Game Pass aile paketinin fiyatının 76 TL olacağını görüyoruz.

Microsoft’un fiyatı 75 - 80 TL aralığında tutacağını öngörürsek, dört kişi ortak bir şekilde Xbox Game Pass aile paketinden faydalandığınızda kişi başı elde edilecek tasarruf 26 TL’ye kadar varabiliyor. Tabii bu fiyatın Microsoft Türkiye’ye bağlı olacağını tekrar belirtelim.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/9/1/23333605/microsoft-xbox-game-pass-friends-family-pricing-confirmed
35
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
35
3
2
1
1