Xbox Game Pass'e Bu Gece Zam Gelmesi Bekleniyor: Fiyatı Neredeyse 3 Katına Çıkacak!

63
10
7
5
4
Oyunseverlerin son kalesi olan Game Pass fiyatlarına bu gece itibarıyla zam gelmesi bekleniyor. Microsoft, beklentiler gerçek olursa yarından itibaren konsol ve Ultimate üyeliklerinin fiyatlarını neredeyse üç kata varan oranda artıracak. Mevcut aboneler ise ağustos ayında zamlı fiyatları ödemek zorunda kalacak.

Oyunların Türkiye fiyatlarında 1.500 TL seviyeleri yeni standarda dönüşmüşken Xbox’ın yüzlerce oyuna ev sahipliği yapan ve ülkemizde çok tutan Game Pass hizmeti, son zamanlarda hiçbir zam görmemişti.

Ancak geçtiğimiz günlerde The Verge tarafından paylaşılan bir haber, son kalenin de düşeceğini ve Game Pass fiyatlarının artacağını ortaya koymuştu. Türkiye dahil birçok ülkede fiyatlara zam geleceği ortaya çıkmıştı. O gün ne yazık ki geldi çattı.

Zamma saatler kalmış olabilir!

xbox game pass

Microsoft'un Xbox Game Pass abonelik sayfasında artık mevcut fiyatların geçerliliği için saatler sayılmaya başlandı. Bu içeriğimizi güncellediğimiz saat itibarıyla hesap yaptığımızda, zammın tam gece yarısında uygulanacağını söyleyebiliriz.

Zamdan sonra Xbox Game Pass'in yeni fiyatları şu şekilde olacak:

Abonelik Eski Fiyatı Yeni Fiyat
Xbox Game Pass Konsol 29,99 TL 79,99 TL
Xbox Game Pass Ultimate 44,99 TL 120,99 TL

Mevcut konsol ve Ultimate aboneliğine sahip olanlar, 13 Ağustos tarihine kadar yeni fiyatlardan etkilenmeyecek. Ancak sisteme yeni abone olacaklar, 6 Temmuz itibarıyla zamlı fiyatlardan abone olabilecek.

Game Pass PC aboneliğinde şimdilik bir değişiklik yok

Bunun yanı sıra gelen bilgilerde zammın konsol ve Ultimate aboneliklerine yapıldığı görüldü. Microsoft'un PC Game Pass üyeliğine ise şimdilik bir zam yapmayacağı ifade edildi.

Zam gelmeden önce Game Pass aboneliğinizi şimdiki fiyatlardan 36 aya kadar uzatabilirsiniz. Hemen aşağıdaki videoda anlattığımız yöntemi uygulayabilmek için halihazırda aboneliğinizin olması yeterli. (Game Pass aboneliğini uzatma yöntemi maksimum 36 aya kadar geçerli olsa da bazı kullanıcılar daha erken sürede engel ile karşılaşabiliyorlar.)

Zam gelmeden Game Pass aboneliğini uzatmak için aşağıdaki videoda anlattığımız yöntemi deneyebilirsiniz

()

63
10
7
5
4
Emoji İle Tepki Ver
63
10
7
5
4