Xiaomi, EKG Modüllü Sporcu Tişörtü 'MIJIA Sports ECG'yi Duyurdu

22
15
3
1
0
Xiaomi, düzenlediği bir etkinlikte yeni sporcu tişörtü MIJIA Sports ECG'yi duyurdu. Bu tişört, diğer markaların ürettiği tişörtlerle aynı yapıya sahip olsa da benzersiz bir özelliğe sahip. Bu özellik, fasulye tanesi gibi görünen bir EKG modülü.

Geçtiğimiz saatlerde yeni elektrikli scooterı 1S'i Türkiye pazarında satışa sunan Xiaomi, Çin'de düzenlediği bir etkinlikte de yeni bir spor tişörtü duyurdu. "MIJIA Sports ECG" olarak isimlendirilen bu tişört, özellikle de spor yapan tüketiciler için ilginç bir takip işlemi yapabiliyor.

Aslına bakacak olursak MIJIA Sports ECG, diğer markaların ürettiği tişörtlerle aynı yapıya sahip. Egzersiz sırasında kullanıcının hareket kabiliyetini engellememek için özel bir dokuma teknolojisiyle üretilen MIJIA Sports ECG'yi benzersiz yapan şeyse, fasulye tanesi gibi görünen bir modül. Kalp hizasına yerleştirilmiş olan bu modül, aslında bir EKG ölçüm cihazı işlevi görüyor.

İşte Xiaomi'nin yeni t-shirtü MIJIA Sports ECG

Xiaomi

Xiaomi MIJIA Sports ECG'nin üzerinde bulunan EKG modulü, kalp atışları sırasında üretilen mikro sinyalleri yakalıyor. Bunu COTECH sensör fiberi sayesinde yapan modül, bu sayede optik sensörlerden çok daha doğru ve hassas ölçüm değerleri sunuyor. Gerçek zamanlı EKG kaydı tutabilen modül, ihtiyaç duyulduğunda kullanıcı, ihtiyaç duyulduğunda da uzmanlar için kapsamlı analizler sunuyor. 

Xiaomi, üzerinde EKG modülü olan yeni spor t-shirtü için kısa bir süre önce bir kitle fonlaması başlattı. Başlatılan fonlama kapsamında tüketicilerden 36 dolar (yaklaşık 270 TL) toplayan Xiaomi, 12 bin kişinin desteğiyle MIJIA Sports ECG'yi üretmeyi başardı. Xiaomi'nin duyurduğu spor t-shirtünü satın almak isterseniz de 44 dolar (yaklaşık 330 TL + vergiler) ödeme yapmanız gerekiyor.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2020/09/08/xiaomi-launches-the-mijia-sports-ecg-t-shirt/
22
15
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
22
15
3
1
0