5
2
1
0
0

Mobil dünyada git gide sahip olduğu alanı genişletmeye devam eden Xiaomi, geçtiğimiz haftalarda yeni amiral gemisi akıllı telefon serisi Mi 11’i tanıtmıştı. Seri; Mi 11, Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra olmak üzere üç modelden oluşuyordu. Bizler de bugün serinin en sağlam telefonu, arkasında kocaman bir kamera yerleşimine sahip olan Xiaomi Mi 11 Ultra’yı inceledik.

Önce kamerayı, sonra telefonu üretmişler dedirten bu telefon, bugüne kadar gördüğümüz tüm akıllı telefonlara göre daha değişik ve eşsiz bir tasarım sunuyor. Cihaz, genel hatlarıyla standart bir akıllı telefon olsa da üstündeki kamera kurulumu, dev çıkıntısıyla bir fotoğraf makinesi taşıyormuşsunuz hissi veriyor.

Kameradan oluşan telefon:

mi 11 ultra

Telefonun üstünde yer alan kamera kurulumunda bir de küçük bir ekran yer alıyor. Bu ekran hem telefonunuzdan ufak tefek bilgileri gösteriyor hem de kamerayı açtığınızda arka kamerayla rahat bir şekilde selfie çekmenizi sağlıyor. Zira kamerayı açtığınızda arka kameranın elde ettiği görüntü, bu küçük ekrana yansıtılıyor.

Bu dev kamera kurulumunda yer alan ana kamera, 50 MP çözünürlüğe sahip. Ana kamerayla 5x optik, 120x de dijital yakınlaştırma yapılabiliyor. Fakat tahmin edeceğiniz üzere 120x’le elde edilen görüntüler pek de tatmin edici olmuyor. Kurulumda yer alan diğer kameralarsa 48'er MP’lik periscope ve ultra geniş açı kameraları.

Tabii Mi 11 Ultra her ne kadar kamera odaklı bir telefon olsa da performans açısından da oldukça güçlü bir cihaz. Telefonun kamerası ve performansı hakkındaki yorumlarımızı dinlemek ve elde ettiğimiz deneyimleri öğrenmek için sayfanın üstünde yer alan videomuzu izleyebilirsiniz.

5
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
1
0
0