Xiaomi, Akıllı Televizyon Uyumlu İlk Aksesuarı 'Mi TV Webcam'i Duyurdu

12
2
1
1
1
Xiaomi, akıllı televizyonlar için geliştirdiği web kamerası "Mi TV Webcam"i duyurdu. Şirketin akıllı televizyonlar için geliştirdiği ilk aksesuar olarak karşımıza çıkan Mi TV Webcam, kullanıcılara 1080p video akış imkanı sunuyor. Şimdilik Hindistan'da satılan ürünün daha fazla pazara ulaşması bekleniyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, düzenlediği bir etkinlikte akıllı televizyonları için geliştirdiği ilk harici aksesuarını tanıttı. "Mi TV Webcam" olarak isimlendirilen ve adından da anlaşılabileceği üzere bir web kamerası olarak karşımıza çıkan aksesuar, Xiaomi'nin akıllı televizyonlarında görüntülü görüşmeler yapılabilmesini sağlayacak. Ayrıca bu ürün, diğer Android TV'ler ile dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabilecek.

Xiaomi Mi TV Webcam, kullanıcılara 1080p video akış imkanı sunuyor. 2 MP çözünürlüğe sahip bir kamera sensörüyle gelen ürün, kullanıcıların mahremiyetlerini sağlayabilmek adına da bir kapak ile geliyor. Kamera kullanılmadığında bu kapağı kapatacak kullanıcı, bilgisayar korsanlarının olası sızıntılarından korunabilmiş olacak.

Xiaomi Mi TV Webcam işte böyle görünüyor

Xiaomi Mi TV Webcam

Xiaomi'nin öncelikle akıllı televizyonlar için geliştirdiği kamerası, manyetik bir tutucu ile geliyor. Bu tutucu, kameranın ekran üzerindeki çerçeveye yapışmasını sağlıyor. Daha net görseller sunabilmek için yapay zeka ile de desteklenen kamera, USB girişi ile doğrudan cihaza bağlanıyor. Kameranın kullanılabilmesi için Android 8 ya da üzeri ile çalışan bir televizyon ya da akıllı televizyon kutusuna görüntülü görüşme uygulaması yüklenmesi gerekiyor.

Şimdilik yalnızca Hindistan pazarında satışa sunulan Xiaomi Mi TV Webcam'in fiyatı, 25 dolar olarak açıklandı. Ürünün kısa bir süre içerisinde Hindistan dışındaki pazarlara da ulaşması bekleniyor.

Kaynak : https://pricebaba.com/blog/mi-tv-webcam-launched-india
12
2
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
12
2
1
1
1