YouTube, MP3 Dönüştürücü İnternet Sitelerine Savaş Açtı

139
13
9
5
1
YouTube'a yüklenen içerikleri MP3 formatına dönüştürerek indirmeye imkan veren siteler, YouTube'un takibine takıldı. Birkaç saat önce MP3 indirmek için en çok kullanılan üç site, YouTube tarafından engellendi. Engellemenin genişlemesi bekleniyor.

Video paylaşım platformu YouTube, platforma yüklenen şarkıları MP3 formatına dönüştürerek indirilmesine imkan tanıyan popüler internet sitelerini birer birer engellemeye başladı. YouTube'un birkaç saat önce başlatmış olduğu bu müdahalenin sebebi şimdilik bilinmiyor.

Bugüne kadar kullanıcılar, YouTube'a eklenmiş olan bir şarkıyı, MP3 dönüştürücü siteler kullanarak kolaylıkla indirebildiler. Hatta bazı internet siteleri, içeriklerin video olarak bile indirilmesini mümkün kıldı. Ancak bu durum uzun bir süredir önde gelen müzik kanallarının tepkisini çekiyordu. Hatta bu bağlamda YouTube yetkilileri ile görüşmeler sağlandı. İşin sonunda ise bazı müzik kanalları, bu konuyu yargı organlarına taşıdı.

youtube mp3

YouTube ise bugüne kadar konuyla ilgili olarak herhangi bir şey yapmamıştı. Ancak son birkaç saat içerisinde yaşanan gelişmeler, kullanıcıların ücretsiz olarak şarkıları indirmelerinin önüne geçeceğe benziyor.

İşte bugüne kadar aktiften son birkaç saattir hizmet veremeyen YouTube MP3 dönüştürme siteleri:

Online Video Conventer

youtube

Dlnowsoft

mp3 indir

MP3-YouTube

video dönüştürme

YouTube şimdilik, MP3 indirmek için en çok kullanılan üç siteyi engellemiş durumda. Bu hamlenin ilerleyen saatlerde diğer indirme siteleri için de yapılabilmesi söz konusu. Şu an bazı indirme siteleri hala çalışıyor gibi görünseler bile, ilerleyen saatlerde bu sitelerin de kullanılamaz hala gelmesi mümkün görünüyor.

Kaynak : https://torrentfreak.com/youtube-blocks-popular-mp3-stream-ripping-sites-190710/
139
13
9
5
1
Emoji İle Tepki Ver
139
13
9
5
1