Hem Modern Hem Klasik: 2022 Opel Astra, Baştan Aşağı Yenilenen Tasarımıyla Tanıtıldı

159
11
10
8
7
Opel, en popüler modellerinden Astra'nın 2022 model versiyonunu tanıttı. Aracı tamamıyla modernize etmeye çalışan Opel, iç ve dış tasarımı adeta baştan yaratmış gibi dururken, teknolojik özelliklerle de tüketicileri memnun edebilecek gibi görünüyor. Araç, 2022'in ilk aylarında yollara çıkacak.

Alman otomobil devi Opel, düzenlediği bir etkinlikte Türkiye'de de çok satan popüler otomobili Astra'nın en yeni versiyonunu tanıttı. Tasarımı neredeyse tümüyle değiştirilen 2022 model Astra, tüm tüketicilerin beklentilerini karşılayacak düzeydeymiş gibi görünüyor. Peki, Peugeot 308'le aynı platformu (EMP2) kullanarak bu araçla rekabet edecek Astra, neler vadediyor?

2022 model Astra, o bildiğiniz Opel Astra'ya hiç benzemiyor. Sektörü yakından takip edenler bilir, Astra'nın belirli bir ovalliği vardır. Bu ovallik, 2022 model Astra'da tarih olmuş durumda. Aracın genel görünümü, artık çok daha köşeli bir yapıya sahip. Elbette bu durum, ön ve arka farları, yan aynaları, bagaj kapağını ve tampon yapılarını da doğrudan değiştirmiş durumda.

Karşınızda, 2022 model Opel Astra

2022 Opel Astra

Dış tasarımda uygulanmaya çalışılan modernleştirme çabası, iç tasarımda da aynen karşımıza çıkıyor. Ancak itiraf etmek gerekirse yeni Astra'nın iç tasarımı, eskisini ona katlar. Zira sürücü odaklı kokpit, kesintisiz gösterge ve multimedya ekranı, buton şeklinde vites topuzu ile deri direksiyon gibi özellikler, yeni Astra'ya etkileyici bir hava katmış durumda. Ayrıca, aracın genel iç hacminin eskisine kıyasla daha büyük olduğu açıklandı.

Opel Astra

Opel'in yeni otomobili, teknoloji açısından da hiç fena değil. Insignia'da kullanılan Matrix LED far teknolojisini Astra'ya da getiren mühendisler, head-up ekran, 360 derece görüş yeteneğine sahip kamera, kendi kendine duruş ve kalkış yapabilen hız sabitleyici gibi özelliklerin tümünü de yeni araçlarına eklemişler.

Opel Astra

Opel, 2022 model Astra'nın motor seçeneklerine çok fazla girmedi. Şirket yalnızca, aracın dizel ve benzinli motor seçeneklerine sahip olacağını açıkladı. Ayrıca hibrit motor seçeneği de yeni Astra'da yer alacak özelliklerden bir tanesi olacak. Açıkçası bu aracın motor seçeneklerini merak ediyorsanız, yenilenen Peugeot 308'e bakmanız yeterli olacaktır. Şirket çok büyük bir ihtimalle, en yakın rakibine çok benzeyen motor seçenekleriyle karşımıza çıkacak. Şanzıman seçeneklerine baktığımızda ise tüketiciler, 6 ileri manuel ya da 8 ileri otomatik seçenek ile karşılaşacaklar.

Opel Astra

Opel tarafından yapılan açıklamalara göre 2022 model Astra'lar, eylül ayı gibi siparişe açılacakmış. Bunun üzerine seri üretime başlayacak olan şirket, 2022'nin ilk aylarında da araç teslimatlarına başlayacak. Ancak Opel, yeni Astra'nın en çok merak edilecek konusu, yani fiyatı ile ilgili hiçbir açıklama yapmadı.

Kaynak : https://www.motor1.com/news/519625/2022-opel-astra-specs-photos/
159
11
10
8
7
Emoji İle Tepki Ver
159
11
10
8
7