51. Bölge'ye Gitmek İsteyenlere Dalga Geçer Gibi Öneri

198
20
15
8
4
51. Bölge'ye gitmek için başlatılan etkinliği takip etmek fazlasıyla zor bir hal almış durumda. Bir gün etraftaki otellerin dolduğunu duyuyorsunuz, başka bir gün etkinliğin sayfası kapatılıyor ve başka bir günde de etkinliğin sayfası tekrardan açılıyor. Tüm bu gelişmelerin üzerine LADbible, insanların 51. Bölge'ye gitmemesi için 'uyarı' niteliğinde bir iğneleme yazısı paylaştı.

51. Bölge etkinliği çok büyük bir hızla kendisine katılımcı bulmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook, etkinliğin düzenlendiği sayfayı kapatmış ve etkinliğin 'Topluluk Kuralları'nı ihlal ettiğini belirtmişti. Aradan kısa bir süre bile geçmeden sayfa yeniden açıldı. Tabii ki etkinlik kaldığı yerden devam ediyor.

51. Bölge'ye gitme ve 'uzaylıları görme' konusundaki etkinlik sonucunda olayın şaka kısmı büyük bir değişikliğe uğramıştı. ABD Silahlı Kuvvetleri'nin sözcüsü, kimsenin bölgeye gitmeye teşebbüs etmemesini, gidenlerin geri döndürüleceklerini de belirtmişti. Tabii ki ünlülerin de bu şakaya katılmasının ardından Nevada'daki üssün etrafındaki oteller 20 Eylül tarihinde tamamen doldu.

51. bölge

Birçok uyarıya rağmen bölgeye gidenlerin uzaylıları görememelerinin yanı sıra ciddi şekilde yaralanma ve tutuklanma ihtimaline karşın etkinliğe katılacaklar için başka bir ihtimal daha bulunuyor. LADbible, 51. Bölge'nin koordinatlarını paylaştı ve 51. Bölge'yi evinizde ayaklarınızı uzatarak inceleyebilirsiniz.

Google Haritalar'a 37.24804, -115.800155 koordinatlarını girerek ya da bu bağlantıya tıklayarak hiçbir kuralı ihlal etmeden bölgeyi inceleyebilirsiniz. Gerçekten Nevada'ya gitmeniz durumunda alanı bu mesafeden daha yakın bir şekilde göremeyeceğinizi de göz önünde bulundurursanız aslında bu 'gezi'nin en kârlı seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

facebook etkinliği

Tabii ki birçok kişi bu yöntemi daha önce de denedi ve olayın 'heyecanını' yaşamak isteyenler tüm uyarılara rağmen bu yöntemi uygulamayacak. LADbible'ın aslında "Bölgede uzaylı falan yok, giderseniz ciddi şekilde yaralanacaksınız ya da tutuklanacaksınız" demesinin çok daha kibar ve üstü kapalı yöntemi olan bu uyarının birçok kişi tarafından göz önünde bulundurulmasını umuyoruz.

LADbible'ın yaptığı bu ince uyarının ne kadar etkili olacağıysa 20 Eylül tarihinde belli olacak. Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi bölgeye yakın otellerin büyük bir çoğunluğunun o tarihte dolu olması birçok insana bir felaketin yaklaştığı izlenimini veriyor olsa da bunun gerçekleşmemesini umuyoruz.

Kaynak : https://www.cnet.com/news/see-those-damn-aliens-at-area-51-via-google-maps/
198
20
15
8
4
Emoji İle Tepki Ver
198
20
15
8
4