18+ Yayınlar Yapması İçin Tehdit Edildiğini Açıklayan Amouranth, Skandal İfşa Sonrası Ne Kadar Değiştiğini Gösterdi

53
3
3
3
2
Ünlü yayıncı Amouranth, kendisini tehdit eden eşini ifşa ettikten sonra yayınlarının ne kadar değiştiğini kanıtlarıyla gösterdi. Sosyal medyada sık sık eleştirilen küvet yayınları, son bir ayda tüm zamanların en düşük seviyesine indi.

En fazla takipçiye sahip Twitch yayıncıları arasında olan ve platformdaki ‘Havuz, Küvet ve Plaj’ kategorisindeki yayınların öncüsü olan Kaitlyn “Amouranth” Siragusa, geçtiğimiz haftalarda çarpıcı bir olayla gündeme gelmişti. Yayıncı, 18+ yayınlar yapmak için eşi tarafından tehdit edildiğini açıklamıştı.

Amouranth’ın açıklamaları tüm dünyada haftalarca gündemde olmuş ve tartışmalara yol açmıştı. Açıklamasında kocasından ayrılacağını da belirten Amouranth, Twitch yayınlarının skandal ifşadan sonra nasıl evrildiğini paylaştı.

Amouranth, küvet yayınlarını büyük oranda düşürdü:

amouranth

Amouranth, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda son 30 günde yayın içeriklerinin değişimine yer verdi. Özellikle olayların ardından halen küvet yayınlarına devam etmesiyle eleştirilen yayıncı, bu eleştirilere cevap olarak şu açıklamayı paylaştı:

“90 gün önce %50’den fazla küvet yayını yapıyordum, şimdi %10'un altında.”

Paylaşımında bir grafiğe yer veren yayıncı, son bir geçmişte asıl ağırlık verdiği küvet yayınlarını bu ay 22 saat süreyle yaptığını gösterdi. Öte yandan Overwatch 2 yayınları, 30 saat ile küvet yayınlarının önüne geçmişti. Tüm oyun yayınlarıysa küvet yayınlarından kat kat daha fazlaydı. Bu da aslında yayıncının büyük bir değişime gittiğinin kanıtıydı.

Öte yandan yayıncı, son dönemin yeni viral yayın türü ‘Uyuyorum’ yayınlarına da küvet yayınlarından daha fazla önem verdi.

Değişimle birlikte bu kez “marka değişikliği” eleştirileri geldi:

Amouranth’ın eşini ifşa ettiği açıklamaları, sosyal medyada “kurgu” tartışmalarına yol açmıştı. Yeni grafik, yayınların değiştiğini kanıtlamak ve eleştirileri çürütmek için bir araç niteliği taşıyor olsa da bazı kullanıcılar bu kez de “kurgunun ardından marka değişimi” eleştirisinde bulunmaya başladı. Amouranth, bu eleştirilereyse şu şekilde yanıt verdi:

“Yeniden markalaşmayla ilgisi yok, kelimenin tam anlamıyla umrumda değil. İstediğimi yapıyorum ve hala ayda 7 haneli para kazanıyorum. Hayat daha iyi.”

Amouranth'ın gündem olan açıklamasını yeniden hatırlayalım:

53
3
3
3
2
Emoji İle Tepki Ver
53
3
3
3
2