• Anasayfa
  • Yazılım
  • Apple’ın Türkiye’ye Özel App Store Sayfası Yayına Başladı

Apple’ın Türkiye’ye Özel App Store Sayfası Yayına Başladı

45
10
7
3
3
Apple’ın uygulama mağazası App Store’da bugün Türkiye’ye özel bir sayfa açıldı. “Yeni ve Yerli TR” isimli sayfada Türkiye’den geliştiricilerin yarattığı uygulama ve oyunlar her ay yayınlanacak.

Türkiye’den geliştiriciler tarafından yaratılan uygulamalar ve oyunlar evreni her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Geliştiricilerin oluşturduğu uygulama ve oyunlar artarken, geliştirici ekosistemi de hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Apple da, Türkiye’den geliştiricilere destek olmak için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda iPhone ve iPad'lerin resmi uygulama mağazası olan App Store'da “Yeni ve Yerli TR” sayfasını açtı. Sayfa yalnızca bugün değil, kalıcı olarak yayında kalacak.

app store yeni ve yerli tr

Apple, “Türkiye’de uygulama geliştirme sahnesinin her daim geliştiğini ve büyüdüğünü” ve bu girişimci ruhu kendilerinin desteklemesinin gurur verdiğini açıkladı. Apple, App Store’da her ay yeni yerli oyun ve uygulamaların yanı sıra dikkat çeken güncellemeleri de yayınlayacağını açıkladı. 

Apple, App Store’a eklediği “Yeni ve Yerli TR” sayfasını bugün ulaşıma açarken dört yerli uygulama ve oyun da sayfada tanıtıldı. “Yeni ve Yerli TR” sayfasında tamamen Türkçe ilk meditasyon uygulaması olan Meditasyon, iki genç girişimcinin geliştirdiği yıldızlararası bir oyun olan Director, sosyal hikaye düzenleyicisi moi ve Turkcell’in yayın platformu olan Turkcell TV+ tanıtıldı. 

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2019/teknoloji/app-storeda-turkiyeye-ozel-bolum-yeni-ve-yerli-tr-yayinda-5417243/
45
10
7
3
3
Emoji İle Tepki Ver
45
10
7
3
3