Gates, Koronavirüs Salgınının Ne Zaman Biteceğiyle İlgili Tahminlerini Paylaştı

44
13
10
4
2
Microsoft'un kurucusu Bill Gates, dünyanın teslim olduğu koronavirüs salgınının ne zaman biteceğine dair tahminlerini paylaştı. Gates, en erken tarih olarak 2021 yılının sonunu gösterdi.

Koronavirüs, şu ana kadar açıklanan resmi rakamlara göre 19 milyondan fazla insana bulaşırken 720 binden fazla insanın da hayatını kaybetmesine neden oldu. Tüm dünyayı saran ve hayatın her alanında etkisini gösteren bu salgın için çeşitli aşı ve ilaç tedavileri için de hummalı bir çalışma yürütülüyor.

Dünyanın en zengin insanların bir tanesi olan Bill Gates de ilaç ve aşı tedavileri konusunda oldukça iyimser. Yaptığı bağış kampanyaları ve yardım kuruluşuyla da bilinen ünlü milyarder, salgın için bir sonun olduğunu düşünüyor.

Bill Gates'ten salgının ne zaman biteceğine dair tahmin

bill gates

Ancak Bill Gates'e göre bu salgının sonunu görmemize en azından bir yıl daha var. Gates, aşı ve ilaç konusunda oldukça etkileyici gelişmelerin yaşandığını söylerken zengin ülkeler için salgının 2021 sonunda, dünyanın kalanı için ise 2022 sonunda biteceğini tahmin ettiğini söyledi.

Çin ve Rusya konusundaki endişelerini de dile getiren Gates, buradaki aşı geliştirme çabalarında çok büyük bir baskı olduğunu, düzenleyicilerin aşıların güvenli ve verimli olduğunu bilmeden insanlara verilmesine izin verebileceğini söyledi. Gates, "Sadece yan etkilerini kontrol etmek için 3. fazda muhtemelen üç ya da dört aya ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

covid-19 aşı

Ünlü iş insanı, geçtiğimiz ay Business Insider'a verdiği bir röportajda da bilim insanlarının oldukça güvenli ve verimli bir aşı geliştireceğine inandığını söylemişti. Gates, bunun sebebi olarak ise dünya genelindeki 160'dan fazla aşı çalışmasını göstermişti.

Gates, ayrıca "en iyi aşının" dünyayla paylaşılmaması durumunda COVID-19'un sürekli yeniden hortlayacağını da söyledi. Ayrıca önümüzdeki kış ve güz sezonunun da oldukça çetin geçeceğini dile getirdi.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/bill-gates-thinks-pandemic-could-over-at-the-end-of-2021-2020-8
44
13
10
4
2
Emoji İle Tepki Ver
44
13
10
4
2