ChatGPT İçin Ücretli Abonelik Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Sunduğu Özellikler (Ne Güzel Beleşe Kullanıyorduk)

17
6
4
3
0
OpenAI, ChatGPT için ücretli abonelik hizmetini duyurdu. Peki ücretli abonelik, ücretsiz kullanıma göre neler sunuyor? Fiyatı ne kadar?

OpenAI’ın ilk günden yüz binlerce kullanıcıya ulaşan popüler sohbet botu ChatGPT, beklenen haberle gündeme geldi. Bugüne kadar ücretsiz olarak kullanılabilen yapay zekâ, artık daha fazla imkân isteyenlere ücretli olacak.

OpenAI, aylık 20 dolar ücretle satın alınabilecek “ChatGPT Plus” hizmetini duyurdu. ChatGPT’nin ücretli sürümü, ücretsiz sürüm kullananlara göre şimdilik sınırlı sayıda avantajlı özelliğe sahip olacak.

Ücretli ChatGPT neler sunuyor?

chatgpt

ChatGPT Plus aboneleri, sohbet botuna erişmek için özellikle yoğun saatlerde öncelikli erişim hakkına sahip olacak. Yani ChatGPT’ye erişmeye çalışırken yoğunluk hataları veya bekleme listesi tarihe karışacak.

ChatGPT Plus’ın sunacağı bir diğer avantaj ise daha hızlı tepki süresi olacak. Kullanıcılar, bu sayede sordukları sorular için daha hızlı cevap alabilecek.

Son olarak ücretli abonelik, ChatGPT’ye gelecek yeni özelliklere ve geliştirmelere erken erişim sağlayacak.

Ücretli ChatGPT ne zaman çıkıyor?

ChatGPT Plus, şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar için kullanılabilir olacak. Ücretli aboneliğe erişmek isteyenler, bir bekleme listesine kaydolacak ve önümüzdeki haftalar boyunca aboneliği davet yoluyla alabilecek.

Ücretsiz ChatGPT devam edecek mi?

ChatGPT’nin ücretsiz sürümü dünya çapında kullanılmaya devam edecek. OpenAI, ücretli aboneliğin ücretsiz sürümün daha fazla kulanıcıya erişmesine yardımcı olacağını da belirtti. Yani buradan elde edilen gelir ile ChatGPT, ücretsiz kalmayı sürdürebilecek. Tabii ne kadar süreyle, bu henüz net değil.

Kaynak : https://openai.com/blog/chatgpt-plus/
17
6
4
3
0
Emoji İle Tepki Ver
17
6
4
3
0