Elon Musk Yine Yaptı Yapacağını: İki Tweetle DOGE Uçuşa Geçti

9
5
4
0
0
Elon Musk'ın Twitter'daki paylaşımları, kripto para piyasalarının hareketlenmesine yol açtı. Bitcoin ve Dogecoin başta olmak üzere kripto para birimleri, birkaç dakikada yükseliş trendine girdi.

Tüm kripto para camiasını etkileyen önemli bir gelişme yaşandı. Milyarder iş insanı Elon Musk, Twitter'da yaptığı bir paylaşım ile hem Bitcoin hem de Dogecoin fiyatını bir anda uçurdu. Geçmişte de benzer hamleler yapan Musk, bu seferki hamlesini yakın bir geçmişte 44 milyar dolara satın aldığı Twitter'ı kullanarak gerçekleştirdi.

Kripto para piyasaları bir süredir durgun bir seyir halinde. Bitcoin, son bir haftadır 21 bin dolar ile 23 bin dolar arasında gidip geliyor. Bu durum, diğer kripto para birimlerinde de kendini hissettiriyor. Ancak bu sabah durumun değişmesine yol açan bir gelişme yaşandı. Elon Musk'ın yaptığı paylaşımlar, Bitcoin'e can suyu verdi. Diğer kripto para birimleri ile Dogecoin de bu durumdan etkilendi.

Bitcoin'in fiyat grafiği şöyle değişti:

Bitcoin yükseldi

Sabah saatlerinde 21 bin 650 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin (BTC), Elon Musk'ın yaptığı paylaşıma paralel olarak birkaç dakika içerisinde 22 bin 300 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Daha sonra ufak çaplı bir satış gören Bitcoin fiyatları, bu makalenin yazıldığı an itibarıyla 22 bin 140 dolar seviyelerinde işlem görüyor. 

Dogecoin'in fiyat artışı, 24 saatte yüzde 6'yı aştı!

Dogecoin fiyat grafiği

Elon Musk'ın yıllardır desteklediği Dogecoin (DOGE), Twitter'daki paylaşımlardan önce 0.082 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. DOGE fiyatı, sadece birkaç dakika sonra 0.087 dolar seviyelerine kadar yükseldi. An itibarıyla 0.086 dolar seviyelerinden işlem gören kripto para biriminin son 24 saatteki değer kazancı yüzde 6'nın üzerine çıkmış oldu.

Peki Elon Musk ne dedi de kripto para piyasaları hareketlendi?

Twitter'daki paylaşımında montajlanmış bir fotoğraf kullanan Elon Musk, Twitter CEO'sunun Dogecoin'i temsil eden Shiba Inu cinsi köpek olduğunu söyledi. Sonrasında birkaç fotoğraf daha paylaşan milyarder iş insanı, bu hamlesi ile kripto para piyasalarını hareketlendirmiş oldu.

*Bu içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

9
5
4
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
5
4
0
0