Yapay Zekaya Sorduk: Teknoloji Şirketleri Farklı Ürünler Üretseydi Ortaya Nasıl Sonuçlar Çıkardı?

36
16
9
2
1
"Bu marka şunu üretse efsane olurdu" dediğimiz pek çok durum oluyor. Bugün bu merakımızı gidermek için yapay zekaya "teknolojik şirketler farklı ürünler üretseydi nasıl tasarımlar ortaya çıkardı?" sorusunu yönelttik. Ortaya son derece etkileyici görüntüler çıktı.

Bazı markalar vardır, tarzlarıyla kendi alanlarında isim yapmışlardır. Örneğin arabalarda lüks ve konfor denildiğinde aklımıza Rolls Royce markası gelir. Bu şekilde sayacağımız pek çok öncü marka var. 

Tasarımları ve ürünleriyle ikonikleşen bu markaların farklı ürünler üretmesini ister miydiniz? Bugün bu soruya bir cevap bulmak istedik. Bunun için görsel tabanlı yapay zeka aracı Midjourney'e markalar "şu" ürünleri üretseydi nasıl olurdu diye sorduk. Ortaya gerçekten birbirinden başarılı sonuçlar çıktı. 

Yapay zekaya, "Xbox, PS5 üretseydi nasıl olurdu?" diye sorduk. Karşımıza iki popüler konsolun birleştirilmiş haline benzer bir görsel çıktı.

Xbox PS5 üretseydi nasıl olurdu

Arabalar için gerçekleştirdikleri sadelik odaklı tasarımlarla sevdiğimiz Tesla'nın bir akıllı telefon yaptığını hayal edin. İşte bu hayali Midjourney'e sorduk ve karşımıza böyle bir tasarım çıktı.

Tesla, bir akıllı telefon üretseydi nasıl olurdu?

Nokia'nın efsane telefonu Apple tarafından üretilseydi nasıl olurdu sizce? Yapay zekanın buna da bir cevabı var.

Apple, Nokia 3310 üretseydi nasıl olurdu?

"Yapay zekaya süper otomobil olan Bugatti Veyron, askeri bir araç olarak üretilseydi nasıl olurdu?" diye sorduk. Muazzam bir tasarımın sizleri beklediğini söyleyebiliriz.

Bugatti Veyron, askeri araç olarak üretilseydi nasıl olurdu?

Ürettikleri telefonların başarılı kameraya sahip olmasıyla ünlü Apple, Canon'un DSLR kameralarına benzer bir ürün çıkarsaydı nasıl olurdu? İşte cevabı…

Apple DSLR kamera üretseydi nasıl olurdu?

Biraz işleri karıştırmak istedik. Ferrari, ABD'de gördüğümüz ikonik okul otobüsleri üretseydi nasıl bir şey olurdu sizce? Yapay zekanın yorumu bu şekilde:

Ferrari, ABD'deki okul otobüslerini üretseydi nasıl görünürdü?

Apple, oyun sektörüne her zaman biraz uzak kalmıştır. Yapay zekaya "Apple bir oyuncu bilgisayarı geliştirseydi nasıl olurdu?" diye sorduk. Karşımıza gelecekten fırlamış bir görüntü çıktı.

apple oyun bilgisayarı yapsaydı?

Lamborghini'nin tasarımı her zaman savaş uçak tasarımlarıyla benzerlik göstermiştir. Peki doğrudan Lamborghini savaş uçağı üretseydi nasıl olurdu? Bu içerikteki favori tasarımlardan birini sunuyoruz sizlere.

Lamborghini savaş uçağı üretseydi nasıl olurdu?

Uzun yolların fatihi Mercedes'i uzayda görmek ister miydiniz? Yapay zekaya "SpaceX Falcon 9 roketini Mercedes üretseydi nasıl olurdu?" diye sorduk. Karşımıza sanatsal bir çalışma çıktı.

Mercedes, SpaceX'in Falcon 9 roketini üretseydi nasıl olurdu?

Lüks ve konfor denildiğinde akla ilk gelen markalardan olan Rolls Royce, bir süper yat üretseydi nasıl olurdu sizce? Karşımıza o kadar iyi sonuçlar çıktı ki sizlere 2 adet görsel sunacağız.

Rolls Royce, bir yat üretseydi nasıl görünürdü?

Rolls Royce bir yat üretseydi nasıl görünürdü?

Ürettiği ürünlerle çok sevilen Logitech'in başka ürünler de üretmesini pek çok kişi istemiştir. Bizler de Logitech'in bir SUV araç üretmesini hayal etmek istedik. Midjourney'in yorumu ise son derece başarılı oldu.

Logitech SUV araba üretseydi nasıl olurdu?

Akıllı telefon sektörünün en güçlü iki ismi olan Apple ve Samsung arasında her zaman çekişme vardır. Peki bu çekişmeleri bir kenarı bıraksaydık ve Samsung'un iPhone yapmasına izin verseydik nasıl olurdu? Sizleri tasarımla baş başa bırakıyoruz.

Samsung, iPhone üretseydi nasıl görünürdü

"Uzun süre dayanan pilleriyle ünlü Duracell, bir elektrikli araba yapsaydı nasıl olurdu?" diye sorduk.

Duracell araba yaparsa ne olur

Sizler tasarımları nasıl buldunuz?

36
16
9
2
1
Emoji İle Tepki Ver
36
16
9
2
1