Makyajlanan Ford Edge, Abartı Fiyatıyla Türkiye'de Satışa Sunuldu

78
11
6
5
2
Ford, en büyük SUV aracını epey büyük bir fiyata piyasaya sürdü. Yenilenen Ford Edge’in 2 litrelik dizel motoru bulunuyor.

Ford’un ürettiği pek çok otomobil var ve hemen her segmentte bir Ford bulmak mümkün. D-segmentinde yer alan Ford Edge de bunlardan birisi. Araç, yenilenen iç ve dış tasarımıyla firmanın diğer araçlarına benzer bir tasarıma kavuştu.

Edge’de Co-Pilot360 sistemi kapsamında Dur&Kalk, şerit hizalama, adaptif hız kontrol sistemi ve acil durum manevra destek sistemi gibi çeşitli sürüş destek teknolojilerini barındırıyor. Ön panelde yer alan 8 inçlik dokunmaktik SYNC 3 ekranı ve kablosuz şarj ünitesi bulunan araç, tasarımında teknolojiye bol bol yer veriyor.

Aracın gücü ise 238 PS güç üreten 2 litrelik EcoBlue dizel motordan geliyor. 4x4 çekişe ve sekiz ileri otomatik şanzımana sahip olan aracın Titanium donanım paketi, fiyatıyla biraz üzüyor. Aracın fiyatı 585.850 TL’den başlıyor.

Yeni tasarımda aracın ön ızgarası bariz şekilde genişletildi. LED ön farlar ve LED gündüz farları da yenilendi. Aracın arka lambaları da tasarım değişikliğinden nasibini aldı. Gövdede kullanılan tasarım çizgileri de daha agresif ve sportif hale geldi.

Edge, 20 inç alaşım jantlara, karartılmış arka cama, panaromik cam tavan gibi özelliklere de sahip. Vites konsolu da dönebilen bir yapıyla üretildi. Bu yapıyı daha önce yeni Ford Focus’ta görmüştük.

Yeni Ford Edge, yapay zeka kullanarak 4x4 çekiş sisteminin daha efektif hale gelmesini sağlıyor. Tekerleklerden gelen verileri ölçerek uyum sağlamayan aracın, yaklaşık %6,5 yakıt tasarrufu sağladığı bildirildi.

Kaynak : https://www.haberturk.com/yeni-ford-edge-turkiye-de-satisa-sunuldu-2438095-ekonomi
78
11
6
5
2
Emoji İle Tepki Ver
78
11
6
5
2