• Anasayfa
  • Otomobil
  • Ford GT Heritage Edition'ın Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Ford, Efsaneye Özel Üretilen 2021 Ford GT Heritage Edition'ın Tanıtım Fragmanını Yayınladı

26
3
1
1
0
Ford, 1966 yılında muhteşem bir zafere imza atan efsanevi otomobili Ford GT40'a ithafen ürettiği Ford GT Heritage Edition'ın tanıtım fragmanını yayınladı. Yeni model, fragmanda bugüne kadarki en net haliyle yer aldı.

2020 model Ford GT modeli hem tasarımı hem performansıyla göz alan bir model olmayı başardı. Ancak Ford, 2021 yılında piyasaya süreceği yeni bir modeliyle bir nebze geçmişe dönmeyi düşünüyor. Şirket, Le Mans'ta Ferrari'yi yenen meşhur ve orijinal Ford GT40'a özel yeni bir model piyasaya sürecek.

2021 yılında piyasaya sürülecek olan bu özel model, Ford GT Heritage Edition ismiyle çıkış yapacak. Ford da yakında bizimle buluşacak bu model için YouTube üzerinden kısa bir video paylaştı. Ford'un paylaştığı videoda 2021 Ford GT Heritage Edition, çok kısa aralıklarla bizlere gösterildi.

2021 Ford GT Heritage Edition tanıtımı:

Yalnızca 12 saniye uzunluğunda olan videoda Ford GT40 ve Ford GT Heritage Edition arasında kısa geçişler gözüktü. Aracın karşımıza çıktığı en net görüntülerden gördüğümüz kadarıyla Ford, yeni modelde Daytona'da galip gelen 1966 Ford GT40'ın kaplamasına sahip olacak.

Bu da demek oluyor ki 2021 Ford GT Heritage Edition, beyaz bir boyaya, siyah bir kaputa ve 98 numarasıyla birlikte kırmızı-siyah çıkartmaya sahip olacak. Ancak videoda gördüğümüz kadarıyla kaplamanın renkleri her ne kadar aynı olacak olsa da araç, 1966 Ford GT40'ın orijinal kaplama tasarımını taşımayacak.

ford gt heritage edition

Ford için oldukça önemli bir hikâyeye sahip olan Ford GT40, 1966 sezonunda Daytona'da oldukça önemli bir galibiyet almıştı. Miles ve Lloyd Ruby tarafından sürülen 98 numaralı efsane araç, yarışı baştan sona lider olarak tamamlamıştı. Aynı yıl Ford, Le Mans yarışında ilk 3 sırada gelen isimdi.

Ford, 2021 GT Heritage Edition modelini yarın Los Angeles'ta sanal 'Car Week (Araba Haftası)' etkinliğine ev sahipliği yapan Petersen Müzesi'nde tanıtacak. Tanıtım, müzenin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacak. TSİ 18:30'da başlayacak canlı yayının son bulmasıyla müzedeki etkinlik de sona erecek.

Kaynak : https://carbuzz.com/news/teased-2021-ford-gt-heritage-edition-coming-soon
26
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
26
3
1
1
0