Teknolojik Ürünlerde Cayma Hakkının Kaldırılması, Yapay Zekâdan Atatürk Fotoğrafı: İşte Haftanın En Önemli Gelişmeleri

2
1
1
1
0
Webtekno ekibi olarak sizleri sürekli önemli gelişmelerden haberdar etmeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz hafta boyunca gözünüzden kaçmış olabileceğini düşündüğümüz bazı haberleri tekrar hatırlatmak istedik.

Sürekli değişip gelişen teknoloji dünyasında her hafta yeni gelişmelere şahit oluyor, bu haberleri detaylı bir şekilde sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Geride bıraktığımız haftada da teknoloji dünyasında oldukça önemli gelişmeler yaşandı.

Biz de bu içeriğimizde hem teknoloji dünyasında geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmelerini hem de haftanın dikkat çekici içeriklerini sizler için bir araya getirdik. Gelin, tüm bu haberlere daha yakından göz atalım.

Geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmeleri

Akıllı Telefon ve Bilgisayarlarda Cayma Hakkı Kaldırıldı: 'Keyfi' İade Edilemeyecek!

Resmî Gazete'de yayımlanan yeni yönetmelik ile birlikte cep telefonu ve bilgisayar gibi teknolojik ürünleri cayma hakkında düzenleme yapıldı. Tüketiciler, artık satın aldıktan sonra keyfi olarak ürün iade talebinde bulunamayacak.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yapay Zeka, "Atatürk Bügün Yaşasaydı Nasıl Görünürdü?" Sorusunu Yanıtladı: İşte Ortaya Çıkan Görüntü

Atatürk

Bir Reddit kullanıcısı, yapay zekâ yardımıyla dünya liderlerinin günümüzde nasıl gözükebileceğini paylaştı. Yapay zekâyla oluşturulan liderler arasında Mustafa Kemal Atatürk de yer aldı.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Game of Thrones Evreni Geri Döndü! 'House of the Dragon' Dizisi Yayınlandı: İşte İzleyenlerden Gelen İlk Tepkiler

house of the dragon

Game of Thrones evreninde geçen House of the Dragon'ın ilk bölümü geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Game of Thrones hayranları diziyi dünya çapında gündeme oturtmayı başardı. Gelin, diziye gelen ilk tepkilere yakından bakalım.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Dünyanın İlk Elektriksiz ve Kablosuz Kliması Üretildi: Peki Nasıl Çalışıyor?

İklim krizi, küresel ısınma ve sera gazı salınımının önüne geçmesi adına elektriksiz çalışabilen bir klima üretildi. Peki elektriğe ihtiyaç duymayan bu klima, nasıl çalışıyor? Gelin, haberimizin detaylarına birlikte bakalım.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bilim İnsanları, Kimyasal Bir Bileşenin Tıpkı Beynimiz Gibi Bilgi 'Depolayabildiğini' Keşfetti

Bilim insanları, daha önce hiçbir cansız materyalde görülmemiş olan 'bilgi depolama' yeteneğini bir materyalde keşfetti. Eğer her şey planlandığı gibi giderse gelecekte çok daha hızlı ve büyük kapasiteli depolama birimlerine sahip olabiliriz.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 

2
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
1
0