Masum İnsanları Öldürüp Parçalarından Hamburger Yapan Joe Metheny'nin Tüyler Ürpertici Cinayetleri

17
4
2
1
1
Sıra dışı cinayetler, akılalmaz suç dosyaları ve öfkeden gözü dönmüş katiller… Bu güne dek gördüğünüz ve duyduğunuz tüm suç vakalarını bir kenara bırakın. Çünkü bu sefer kurbanlarının etinden hamburger yapıp, bunları satmasıyla bilinen bir katilden söz edeceğiz.

“The Cannibal” Metheny olarak da bilinen ve 1.85 cm boyunun yanında 205 kiloluk bir cüssesiyle dikkati çeken Joe Metheny, çok sayıda cinayete sebebiyet veren ve üstüne üstlük katil olmaktan onur duyan biri.

Peki Joe bu inanması güç cinayetleri neden ve nasıl işlemişti ve kurbanlarından hamburger yapacak kadar gözünü döndüren şey neydi?

1955’te ABD’de doğan Joe Metheny, trajik bir çocukluk geçirir.

Joe Metheny

Babasını küçük yaşta kaybeden talihsiz çocuk, 5 kardeşiyle birlikte büyür ve oldukça ilgisiz bir anneye sahiptir. Kardeşlerinin arasında kıvrak zekasıyla ve okul başarılarıyla ön plana çıkan Joe, gençlik yıllarında ilk etapta orduda görev alır. 

Ordudan ayrıldıktan sonra kereste fabrikalarında çalışır ve ardından kamyon şoförlüğüyle geçimini sağlar. Hayatına oldukça sıradan bir insan olarak devam eden Joe, 1994’te kız arkadaşıyla yaşamaya başlar ve bir oğulları olur. 

İşi sebebiyle daima uzun yollarda olan Joe, bir gün eve geldiğinde kız arkadaşı ve oğlunu orada bulamaz. Tam da bu noktada işler sarpa sarmaya başlar.

Kız arkadaşı gibi uyuşturucu bağımlısı olan Joe, bu terk edilişe oldukça öfkelenir ve sevgilisinin onu başka bir adamla aldattığını düşünür. Joe, her köşe başında sevgilisini arar ve en son çare, sevgilisinin uyuşturucu kullandığında gittiği bir köprü altını ziyaret eder.

Ancak burada sevgilisiyle değil, evsiz iki adamla karşılaşır. Bu kişilerden sevgilisinin nerede olduğunu öğrenemeyen Joe, tüm sinirini onlardan alırcasına yanında getirdiği baltayla ikisini de öldürür. Bu esnada bu cinayeti işlediğine şahit olduğundan şüphelendiği bir balıkçıyı da öldürmekten geri durmaz. 

Paniğe kapılan Joe Metheny, kanıtları gizlemek için cesetleri parçalayarak nehre atar.

Bu 3 cinayetinden sonra 1994’te evsiz insanları suçsuz yere öldürmekten 1,5 yıl hapis cezası alır ancak bu sürenin sonunda serbest kalır. Hapisten çıkar çıkmaz ise 2 cinayet daha işler. Kurbanları bu sefer kadındır. 

Bu cinayetleri işlediği sırada fabrikada çalışan ve hayatına karavanda devam eden Joe, hayat kadını oldukları iddia edilen bu cesetleri parçalara ayırır ve bir kısmını dondurur. Bu cesetleri dondurup saklamasının inanması güç nedeni ise bu parçalardan hamburger yapmaktır.

Acımasız adam, kadınların bedenlerinden ayırdığı bu parçaları dana ve domuz etiyle karıştırırak, hamburger köfteleri hazırlar.

Fakat yaptıkları bununla da sınırlı kalmaz ve Joe, domuz ve insan etinin tat olarak oldukça benzediğini düşünerek, insan eti karıştırdığı bu hamburgerleri Baltimore’da yol kenarında bir barbekü standı kurarak satmaya başlar.

Daha da korkunç olan ise Joe Metheny, bunu zaman içinde bir iş haline getirir ve “spesiyal et” adını verdiği hamburgerlerini yapmak için, insan etine ihtiyaç duydukça yeni cinayetler işlemeye başlar. 

İnsan eti elde etmek uğruna 10 cinayet daha işlediği bilinen bu acımasız adam, elinden kaçırdığı bir kurbanın 1996’da polise gitmesiyle yakalanır.

Joe Metheny tutuklanırken

Joe, yakalandığında toplam 8 cinayet işlediğini itiraf eder ancak delil yetersizliğinden dolayı 2 cinayetten yargılanır. Ayrıca polislere madde bağımlısı olduğunu ve Vietnam’da çalıştığını iddia eder fakat bu konuda gerekli kanıtlar bulunamaz. 

Joe, nihayetinde yakalayıp öldürdüğü kişilerin parçalarını saklama kaplarına koyup bu şekilde dondurduğunu, insan eti karıştırarak hazırladığı hamburgerleri barbekü standında sattığını ve hiç kimsenin insan etiyle domuz eti arasındaki farkı ayırt etmediğini söyler.

Yine hamburgerlerine koyacak et bulamadığından bir kadını daha öldürmeye teşebbüs ettiğini ve bu kadını öldüremediğinden dolayı büyük üzüntü içinde olduğunu da ifadesinde sözlerine ekler.

Bu suçlarının ardından ilk etapta idam cezası alan Joe Metheny’nin cezası, daha sonra ömür boyu hapse çevrilir.

İşlediği cinayetlerle ilgili herhangi başka bir kanıt bulunamayan Joe, senelerce idam cezasına çarptırılmak iste de bu isteği gerçekleşmez ve son 22 yılını hapiste geçirir. Jon Metheny, 2018 yılında 62 yaşındayken Cumberland’deki cezaevinin hücresinde ölü bulunur ve ölüm sebebi de yaşamındaki bazı şeyler gibi gizemli kalır.

17
4
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
17
4
2
1
1