Instagram’da En Fazla Takipçi Sayısına Sahip Hesaplar Açıklandı (Güncel)

94
26
10
8
5
Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram'ın aylık 1 milyara yakın aktif kullanıcısı var. Hal böyle olunca da takipçi ve beğeni sayıları büyük bir önem arz ediyor. En çok takipçiye sahip Instagram hesaplarıysa tüm kullanıcıların dikkatini çekiyor.

Akıllı telefon ve internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sosyal medya platformlarına olan ilgi bir hayli artmış durumda. Artık kullanıcılar, günlerinin büyük bir bölümünü Facebook, Instagram ve Twitter gibi platformlarda geçiyorlar. Özellikle de Instagram, kullanıcıları fazlasıyla kendisine bağlayan bir platform haline gelmiş durumda.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram'ın pek çok kullanıcı için en önemli noktası, beğeni ve takipçi sayıları. İlginç bir şekilde bazı kullanıcılar daha çok beğenilmek ve binlerce takipçiye sahip olmak istiyorlar. Şimdiyse sizlerle, Instagram'ın en çok takipçisi olan hesaplarına bakacağız.

Instagram

Instagram'da en çok takipçiye sahip olan hesaplar

Katy Perry (85.3 Milyon)

()

Listenin 20. sırasında bulunan isim ünlü şarkıcı Katy Perry. Perry'nin takipçi sayısı, ülkemizin nüfusundan daha fazla.

Nike (92.8 Milyon)

()

Dünyaca ünlü spor giyim firması Nike'ın takipçi sayısıysa 92.8 milyon. 

Khloe Kardashian (98.5 Milyon)

()

Kardashian ailesinin Instagram'daki popülaritesini bilmeyen yoktur. Kim Kardashian'ın kardeşi olan Khole'nin Instagram'daki takipçi sayısı 98.5 milyon.

Miley Cyrus (99.1 Milyon)

()

Dünyaca ünlü şarkıcı Miley Cyrus, listenin 17. sırasında bulunuyor. Cyrus'un takipçi sayısı 99.1 milyon.

Jennifer Lopez (100 Milyon)

()

Amerikalı ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, Instagram'ı fazlasıyla aktif kullanan ünlü isimlerden bir tanesi. Lopez, 100 milyon takipçisiyle listemizin 16. sırasında bulunuyor.

Nicki Minaj (106 Milyon)

()

Geçtiğimiz 10 yıl boyunca yaptığı çalışmalarla dünya genelinde ün kazanan Nicki Minaj, 106 milyon takipçisiyle listemizin 15. sırasında bulunuyor.

Kendall Jenner (115 Milyon)

()

Kardashian ailesinin sosyal medyadaki popülaritesinden daha önce bahsetmiştik. Kim Kardashian'ın üvey kardeşi olan Kendall Jenner, paylaştığı cesur pozlarla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Justin Bieber (119 Milyon)

()

Ünlü pop yıldızı Justin Bieber, 119 milyon takipçisiyle listenin 13. sırasında bulunuyor.

National Geographic (121 Milyon)

()

Dünyanın en popüler belgesel kanallarından bir tanesi olan National Geographic, yaptığı etkileyici paylaşımlarla pek çok kişiyi doğanın kuytu köşelerine sürüklemeyi başarıyor.

Taylor Swift (122 Milyon)

()

Henüz 29 yaşında olan dünyaca ünlü şarkıcı Taylor Swift, Instagram'ı severek kullanan isimlerden bir tanesi. 122 milyon takipçisi olan Swift, listemizin 11. sırasında bulunuyor.

Neymar (125 Milyon)

()

Listemizin 10. sırasında geldiğimizdeyse bizi ilk kez bir futbolcu karşılıyor. Paris Saint Germain FC'nin 10 numaralı formasına sahip olan Neymar'ın 125 milyon takipçisi bulunuyor.

Lionel Messi (130 Milyon)

()

Dünyanın en iyi futbolcularından bir tanesi olan Lionel Messi'nin Instagram'daki takipçi sayısı da azımsanacak türden değil. 

Beyonce (133 Milyon)

()

Milyonlarca takipçisi olan ancak hiç kimseyi takip etmeyen Beyonce, sık sık Instagram paylaşımları yapıyor. Ancak bu denli takipçisi olan bir hesabın ana sayfasının bomboş olması da ilginç gelmiyor değil.

Kylie Jenner (146 Milyon)

()

Henüz 22 yaşında olan Kylie Jenner da Kardashian ailesinin bir üyesi. Jenner, Instagram fenomenliği terimini tam olarak karşılayan bir isim.

Kim Kardashian (148 Milyon)

()

Listenin 6. sırasında yer alan Kim Kardashian'ın 148 milyon takipçisi bulunuyor.

Selena Gomez (157 Milyon)

()

Sempatik paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran genç şarkıcının 157 milyon takipçisi bulunuyor.

Dwayne Johnson (157.2 Milyon)

()

"The Rock" ismiyle de bilinen Dwayne Johnson, Selena Gomez'i çok küçük bir farkla geçiyor. 

Ariana Grande (164 Milyon)

()

15 yaşından beri televizyon sektöründe yer alan Ariana Grande'nin 164 milyon takipçisi var. Grande, listenin 3. sırasında bulunuyor.

Cristiano Ronaldo (183 Milyon)

()

Futbol konusunda en iyinin kim olduğu tartışmalara açık bir konu ancak Instagram'ın en popüler futbolcusunun Cristiano Ronaldo olduğunu söyleyebiliriz. Hatta Cristiano Ronaldo için Instagram'ın en popüler ismi de diyebiliriz. Bunun nedenini listesinin birinci sırasını görünce anlayacaksınız.

Instagram (313 Milyon)

()

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram'ın kendisi de, platformun en çok takipçiye sahip olan hesabı.

Kaynak : https://www.brandwatch.com/blog/top-most-instagram-followers/
94
26
10
8
5
Emoji İle Tepki Ver
94
26
10
8
5