Stalk Yapmayı Sevenlere Müjde! Instagram, Yıllardır Talep Edilen Özelliği Yayınladı

12
3
1
0
0
Instagram kullanıcılarının platformdan çok uzun süredir istediği ve neden getirilmediğine anlam veremediği bir özellik, dün gece itibariyle platforma getirildi.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’ın yıllar önce Snapchat’ten esinlenerek uygulamaya getirdiği Hikâyeler özelliği, günümüzde milyonlarca insan tarafından severek kullanılıyor. Ancak bu demek olmuyor ki bu araç geliştirilemez.

Instagram kullanıcıları, özellikle de yüksek takipçi sayısına sahip olan kullanıcılar, platformdan yıllardır hikayeleri kimlerin izlediğini görebildiğimiz pencereye bir arama çubuğu getirilmesini istiyorlardı. Böylelikle merak ettikleri kişinin hikayelerini izleyip izlemediklerini kolayca görebileceklerdi.

Hikayeleri kimlerin izlediğini aratarak bulma özelliği platforma geldi

hikaye kullanıcı arama instagram

Artık bir hikâye paylaştıktan sonra yukarıdaki görseldeki gibi bir arama çubuğu ile karşılaşacaksınız. Yani eski sevgilinizin, yeni flörtünüzün veya kavgalı-küs olduğunuz arkadaşınızın hikayelerinizi izleyip izlemediğini görmek için artık yarım saat kişiler arasında kaydırma yapmanız gerekmeyecek. Sadece bu arama çubuğuna kullanıcı adını yazıp izleyip izlemediğini görebileceksiniz.

Bazılarınızın ‘Aman ne gerekli özellik’ dediğinizi duyar gibiyiz. Belki kendi açınızdan haklı olabilirsiniz ancak bu durumu Instagram böyle değerlendiremez, onların kullanıcı isteklerine kulak vermesi ve platformu bu yönde geliştirmesi gerekiyor. Çünkü bu tarz uygulamalar kullanıcı deneyiminden ibaret.

Yıllardır beklenen bu özellik geldiğine göre Instagram’ın açıklaması gereken tek bir şey kaldı: Instagram’da hikayelerimizi izleyenler hangi sıraya göre diziliyor?

12
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
3
1
0
0