iPhone'larda Sinir Bozucu Bir Hata Ortaya Çıktı: Durup Dururken Apple Şifrenizi Soruyor...

4
1
0
0
0
Başta iPhone'lar olmak üzere Apple ürünlerinde yeni bir hata ortaya çıktı. Bazı Apple kullanıcıları, cihazlarında durup dururken Apple ID giriş ekranı açıldığını, üstelik şifreyi girmenin hatayı ortadan kaldırmadığını bildiriyorlar. Sorunun Türkiye'deki kullanıcıları etkileyip etkilemediği bilinmiyor.

Apple kullanıcıları tuhaf ve bir o kadar sinir bozucu bir hata ile karşı karşıya kalmışlar gibi görünüyor. Twitter'daki pek çok paylaşıma göre başta iPhone olmak üzere pek çok farklı Apple ürünü, durup dururken Apple ID girişi istemeye başladı.

Yapılan paylaşımlara bakıldığında hatanın sürekli olarak "Apple ID şifresi girin" uyarısı gönderdiğini, geçici çözüm olarak hesaptan çıkış yapılıp yeniden Apple ID girişi yapılmaya çalışıldığında ise giriş yapılamadığını görüyoruz. Yani hata, durup dururken Apple ID şifresi girmenizi istiyor ancak şifreyi girmek, hatayı ortadan kaldırmıyor.

Apple'a göre ortada bir sorun yok:

apple sistem durumu

Söz konusu hatadan kaç kişinin etkilendiği bilinmiyor ancak yapılan paylaşımların çoğunlukla Portekizce ve Japonca olduğunu görüyoruz ki bu; hatadan belli bölgelerdeki kullanıcıların etkilenmiş olabileceğini düşündürüyor. İşin garibi, Apple servislerinin çalışma durumunu gösteren Apple Sistem Durumu sayfasına göz attığımızda herhangi bir sorun görülmüyor.

Apple ID şifresi hatasıyla ilgili hatalardan bazıları şu şekilde:

Kaynak : https://9to5mac.com/2023/04/15/bug-apple-devices-ask-apple-id-password/
4
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
0
0
0