İstanbul'daki 'God of War' Reklamı Çok Yanlış Anlaşıldı: "Yunan Tanrısının Resimleri Metrolara Asıldı"

173
7
5
1
0
Bugün çıkış yapacak olan God of War Ragnarök için İstanbul metrosuna verilen reklam, çok yanlış anlaşıldı. Twitter'da yapılan paylaşım, kısa sürede gündem oldu.

2005 yılında başlayan ve özellikle 2018 yılındaki oyunuyla büyük bir popülerliğe kavuşan God of War serisi, bugün yeni üyesine kavuşacak. 2018 oyununun devam oyunu olan God of War Ragnarök, şimdiden yüksek puanları ceplemeyi başarmışken oyun, Türkiye’de ise farklı bir olayla gündeme geldi.

Yunan-İskandinav mitolojilerini bir araya getiren God of War serisinin yeni üyesi, İstanbul metrosundaki reklamlar nedeniyle Twitter’da konuşuldu. Fakat reklamın gündem olmasının nedeni güzelliği değil, yanlış anlaşılmasıydı.

İstanbul metrosunda gündem olan reklam:

god of war ragnarök

God of War Ragnarök reklamının yanlış anlaşıldığı o Tweet:

Kratos’un siyasi eleştiriye malzeme olduğu bu paylaşım, oyunu ve karakteri bilmeyen bazı kişilerin de aslında olayı tamamen yanlış anlamasına neden oldu:

god of war

Aslında geçmişe dönecek olursak, God of War 3 için de İstanbul metrosunda benzer bir reklam görmüştük:

god of war

Tabii durumun farkında olan oyuncular da Tweet’e tepkilerini gösterdi:

Peki bu reklamlar metroya nasıl veriliyor?

İstanbul metrosunda gördüğümüz bu reklamların verilmesi için reklamverenler, öncelikle Büyükşehir tanıtım şubesine ulaşıyorlar ve bir anlaşma sağlıyorlar. Anlaşma sonrasında metrolarda karşımıza çıkacak olan reklam materyalleri gönderiliyor ve reklamlar anlaşılan gün ve saatte halkın karşısına çıkıyor.

173
7
5
1
0
Emoji İle Tepki Ver
173
7
5
1
0