KIA'nın Yaptığı Marka Tescili Başvurusunda Yeni Logo Tasarımı Ortaya Çıktı

28
8
4
3
2
Hyundai'nin alt kuruluşu KIA'nın Korea Intellectual Property Rights Information Service’e yaptığı başvuruda yeni tasarıma sahip logosu ortaya çıktı. Logonun günümüz trendine uygun olarak tasarlandığı görülüyor

Geçtiğimiz eylül ayında dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volkswagen’in logo değişikliğine gittiğini görmüştük. Öyle görünüyor ki şirketler arasında süren bu basit görünümlü logo trendi, diğer şirketlere de sıçramaya devam ediyor. Son olarak Hyundai’nin alt kuruluşu KIA’nın da logosunda değişiklik yapacağı ortaya çıktı.

26 Kasım’da KIA tarafından Korea Intellectual Property Rights Information Service’e (KIPRIS) yapılan başvurular gün yüzüne çıktı. Başvuruda yer alan tarih ve yayınlanma tarihi kısımları boş gözüküyor, yani KIA henüz bu logonun onayını yerel kuruluşlardan alabilmiş değil.

KIA'nın yeni logosu

kia logo

Belge iyice incelendiğinde KIA’nın KIPRIS’e yaptığı iki logo başvurusunun da 19 Temmuz’a kadar uzandığı görülebiliyor. Volkswagen’in yeni logosu orijinal logosuna oldukça yakın olsa da KIA’nın logosunda büyük değişiklikler görülebiliyor. Ayrıca KIA’nın logosunda yaptığı bir değişikliği Cenevre Otomobil Fuarı'nda da görmüştük.

Cenevre’deki etkinlikte gördüğümüz logo, gördüğümüz iki logoya da oldukça benziyor. Fakat stil açısından iki logo arasında bariz farklar bulunuyor. Bu iki logonun KIA’nın kesin olarak yeni logosu olacağını söylemek için henüz çok erken. Dolayısıyla logoların kullanılıp kullanılmayacağını zaman gösterecek.

kia logo

Yukarıda gördüğümüz gibi yeni logo, iki farklı renge sahip olacak şekilde tasarlanmış. Bu iki logonun kullanılacağı araçlar ise tüm KIA araçlarını kapsamayabilir. Bazı haberlere göre KIA, yeni logosunu yalnızca hibrit ve elektrikli otomobillerinde kullanabilir.

Güney Koreli otomobil üreticisi KIA’nın ortaya çıkan logosunun şu anki logosuna göre çok daha şık durduğunu söylemeden etmeyelim. Şirket logosunun algı üzerinde yarattığı etki göz önüne alındığında yeni logonun KIA yararına da olabileceğini söyleyebiliriz.

KIA’nın logosunda değişiklik yapıp yapmayacağını dediğimiz gibi ancak zamanla öğreneceğiz. Bir değişiklik söz konusu olduğunda da sizi bilgilendirmekten eksik olmayacağız.

Kaynak : https://www.motor1.com/photo/3828488/to-imagine/
28
8
4
3
2
Emoji İle Tepki Ver
28
8
4
3
2