Lego, Yetişkinler İçin Tasarladığı İlk Minecraft Setini Duyurdu

10
4
3
2
0
Minecraft'ın 15. yılı için özel tasarlanan set, crafting table olarak bilinen çalışma masasını evlerimize taşıyacak.

Minecraft'ın muhtemelen pratik oyuncaklar arasında en büyük benzerliği taşıdığı oyuncak olan Lego, marka ile uzun süredir devam eden iş birliğinin bir sonraki adımı olarak yeni bir set tasarladı. Minecraft'ın 15. yılı kutlamaları kapsamında hazırlanan ve yetişkinleri hedefleyen the Crafting Table seti, popüler oyuna ait bir diaroma gibi duruyor.

1 Ağustos'ta çıkacak olan set bin 195 parçadan oluşacak ve 89,99 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Minecraft'ın olmazsa olmazlarından olan ve bir şeyler üretmekte kullandığımız crafting table'ın (çalışma masası) bir kesitini gösteren setin içerisinde bir de mini biyom görüyoruz. Set bu mini biyom açısından bakıldığında orijinal Lego Minecraft Micro World setini de andırıyor. 

12 farklı biyom inşa etmek mümkün

lego minecraft

Lego Minecraft The Crafting Table seti, oyunlarda gördüğümüz karakterlerin minifigürlerini de içeriyor. Bu figürler arasında Steve, Alex, bir iskelet, bir cadı ve Creeper yer alıyor. Bu figürlere ek olarak setin kurulumu için izlenebilecek çok sayıda farklı yöntem bulunduğu da görülebiliyor. Setin içinden çıkan parçaları kullanarak bir köy, vadi, Taiga'da bir mağara, buzla kaplı Ice Spikes bölgesi gibi toplamda 12 farklı biyom oluşturmak mümkün. 

lego minecraft

Lego Builder uygulamasına da eklenen set için Lego'nun internet sitesi üzerinden de ön sipariş verilebiliyor. 

Kaynak : https://www.theverge.com/2024/6/1/24169526/lego-minecraft-the-crafting-table-15th-anniversary-adult-set
10
4
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
10
4
3
2
0