Markaların Birbirinden Farklı ve Güzel Bu Şubelerini Görünce "Keşke Hepsi Böyle Olsa!" Diyeceksiniz

64
11
5
2
1
Dört bir yanı tarih kokan ülkemizin birbirinden ilginç yapılara ev sahipliği yaptığını hepimiz biliyoruz. Peki markaların bu şubelerini daha önce görmüş müydünüz?

Ülkemizin dört bir yanında hala keşfedilmemiş yerler ve yapılar var. Bazı markalar ise bu yerleri çoktan keşfetmiş durumda. Alaçatı’dan Eskişehir’e kadar ülkemizin pek çok yerinde de örneklerini görebilirsiniz.  

Markaların şube olarak kullandığına inanamayacağınız, “Keşke burada çalışan olsam” diyeceğiniz birbirinden ilginç şubeyi sizler için derledik. Gelin, o yapılara ve hangi markalar tarafından kullanıldıklarına bir bakalım.

Garanti BBVA'nın buram buram tarih kokan Eskişehir şubesiyle başlayalım.

garanti eskişehir

Bankalardan devam ediyoruz. Ziraat Bankası da Alaçatı'da oldukça güzel bir şubeye sahip.

ziraat bankası alaçatı

Bu kez de yine Alaçatı'daki başka bir bankaya ışınlanıyoruz. Vakıfbank, Alaçatı'nın tarihi yapısına epey uyum sağlamış.

alaçatı vakıfbank

1928 yılında liman ve ticaret merkezi olan Balıkesir-Edremit'te Giulio Mongeri tarafından inşa edilen İş Bankası şubesi...

edremit iş bankası

Mongeri daha önce de Ankara'da başka bir İş Bankası şubesi inşa etmişti. Ankara şubesi şu anda müze olarak kullanılmaya devam edilse de bir dönem tam anlamıyla bir bankaydı.

ankara iş bankası

Hem 19. yüzyıldan kalma bir zeytinyağı fabrikasını ziyaret edip hem de mis gibi kitap kokusunu içinize çekebileceğiniz Ayvalık'taki D&R şubesi.

starbucks ayvalık

Hemen yan tarafında ise "Burada ne story atılır" diyeceğiniz bir Starbucks bulunuyor.

starbucks

1912 yılında Şişli'de tramvay deposu olarak kullanılan bina, Starbucks'ın bir şubesi haline gelmiş durumda.

şişli starbucks

Dışarıdan bir köşkten farksız olan Bursa, Tophane'deki BİM.

bim Bursa

20. Yüzyılın başlarında Konya'da inşa edilip 1982 yılında yıkılan bu bina, aslına uygun olarak yapılmış haliyle BİM oldu. 

konya bim

Tabii ki ülkemizdeki tarihi ve birbirinden eşsiz yapılar bu kadarla sınırlı değil. Hepsini bir arada toplamak ise çok da mümkün değil. Peki siz firmaların bu şubeleri içinden en çok hangisini beğendiğiniz? Bu tarz içeriklerin devamının gelmesini ister misiniz? Yorumlarda bize belirtmeyi unutmayın...

64
11
5
2
1
Emoji İle Tepki Ver
64
11
5
2
1