Marvel, Disney+'a Gelecek Üç Yeni Diziyi Açıkladı: She-Hulk'a Merhaba

39
8
7
5
3
Marvel, D23 Expo etkinliğinde She-Hulk, Moon Knight ve Ms. Marvel kahramanlarının Disney+ orijinal dizilerini duyurdu.

Marvel Studios, Kaliforniya’da düzenlenen D23 Expo etkinliğinde Disney’in yeni çevrimiçi platformu Disney+’a gelecek üç yeni diziyi açıkladı. Açıklanan diziler Ms. Marvel, Moon Knight ve She-Hulk şeklinde oldu.

Loki, Scarlet Witch, Falcon, Winter Soldier ve Hawkeye dizilerinden sonra duyurulan, Marvel’ın Disney+’a özel çıkaracağı yeni serileri gelin yakından tanıyalım.

Ms. Marvel

ms marvel

Marvel sinematik evreninin ilk müslüman süper kahramanı Kamala Kahn, Pakistan asıllı bir Amerikandır. Kahramanımız, süper kahraman hayranı bir olan lise öğrencisidir. Kahn, Terrigen Mist olarak bilinen maddeye maruz kaldığında süper güçlerine kavuşur. İdolü olan Captain Marvel karakterine esinlenerek kendine Ms. Marvel ismini uygun gören karakterimiz, New Jersey’i bitmek bilmeyen kötü olaylardan korur.

Moon Knight

Moon Knight

Kahramanımız, çizgi roman okuyucularının karşısına ilk defa 1975’de yayınlanan Werewolf By Night’ın 32. sayısında çıkmıştı. Gerçek adı Marc Spector olan Moon Knight, gün içinde taksicilik yapan Jake Lockley, para içinde yüzen ve eğlencenin dibine vuran Steven Grant, Spector’un ve Khonshu’nun yumruğu olan Moon Knight ve kendi karakteri, eskiden yetenekli ve başarılı bir asker olan Marc Spector karakterlerine sahiptir.

She-Hulk

She-Hulk

Adı Jennifer Walters olan She-Hulk, çizgi romanlarda Bruce Banner’ın kuzeni olarak geçiyor. Walters, bir araba kazası sonucunda hastaneye düşer ve acil kan ihtiyacı doğar. Hastanedeki tek uygun kan ise Hulk kuzeni Banner’dan bulunur. Banner’dan aldığı gamma ışınlarıyla dolu kan, Walters’a da benzer güçleri kazandırır. Bruce Banner’dan farkı ise yeşil yaratığa öfkelendiğinde değil, kendi istediği zaman dönüşebilmesi.

Marvel başkanı Kevin Feige, duyurdukları diziler hakkında çok fazla detaya inmese de önümüzdeki günlerde diziler hakkında epey konuşulmaya başlanacaktır.

39
8
7
5
3
Emoji İle Tepki Ver
39
8
7
5
3