Ozan Bingöl: Motorlu Taşıtlar Vergisine 2023 Yılında Rekor Zam Geliyor

68
13
4
1
0
2023 yılı için belirlenecek olan Motorlu Taşıtlar Vergisi zammının geçtiğimiz yıllara oranla rekor seviyede olacağı söyleniyor.

Bildiğiniz gibi ülkemizdeki otomobil, minibüs, otobüs, kamyon, kamyonet ve motosiklet sahiplerinin hepsi her yıl Motorlu Taşıtlar Vergisi ödüyorlar. Tabii her geçen yıl da bu vergiye belirli bir oranda zam geliyor.

2023 yılı da tabii ki farklı olmayacak, MTV’ye zam gelmesini bekliyorduk. Ancak ortada dolaşan söylentilere göre MTV’ye gelecek olan zam oranı korkutucu düzeylerde fazla olacak. Gelin söylentinin detaylarına beraber göz atalım.

Motorlu Taşıtlar Vergisine %60 zam yapılacağı söyleniyor

vergiyedair.com – Ozan Bingöl

Normalde her yıl MTV’ye yeniden değerleme oranında zam yapılır. Bu sene için veriler ışığında yapılan hesaplamalar sonucunda elde edilen zam oranı tam %60. Yani eğer hesaplamalar doğru tutarsa %60 daha fazla MTV ödeyeceksiniz.

Ancak yasa değişiklikleri ile birlikte Cumhurbaşkanı yetki kullanarak bu zam oranını değiştirebiliyor. Tabloda da görebileceğiniz gibi her sene Cumhurbaşkanı tarafından uygulanan oran değiştirilmiş durumda.

Dolayısıyla 2023 için belirlenecek olan MTV’nin vatandaşın cebini yakmaması adına Cumhurbaşkanından bir hamle bekleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak: Vergiye Dair

Kaynak : https://vergiyedair.com/2022/10/19/veriler-motorlu-tasitlar-vergisinin-2023-yilinda-%60lar-seviyesinde-artacagini-soyluyor/
68
13
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
68
13
4
1
0