• Anasayfa
  • Oyun
  • Naughty Dog, Yeni Bir FPS Oyunu Hazırlıyor

Naughty Dog’un PlayStation 5 İçin Yeni Bir FPS Oyunu Üzerinde Çalıştığı İddia Edildi

25
2
2
1
1
PlayStation 3 ve PlayStation 4 konsollara çıkardığı Uncharted ve The Last of Us gibi üst düzey oyunlarla bilinen başarılı oyun stüdyosu Naughty Dog’un, yeni bir birinci şahıs nişancı oyunu üzerinde çalıştığı söyleniyor. Dedikodulara göre oyun, PlayStation 5 için tasarlanıyor ve 2 ana karaktere sahip olacak.

Video oyunları endüstrisinde alışılmadık sızıntılar yaşanması artık normal hâle geldi. Test aşamaları için üretilmiş sürümlerin sızdırılmasından tutun, oyunun geliştiricilerinin ağzından kaçırdığı şeylere kadar birçok sızıntı yaşanıyor.

Bu sızıntılar, kaynağı fark etmeksizin bir süre sonra forumlarda ve sosyal medyada tartışılmaya başlanıyor. Son dönemki sızıntılara Sony’nin en büyük geliştirici stüdyolarından biri olan Naughty Dog da dâhil oldu. Nauhgty Dog’un, henüz adı belli olmayan bir oyun üzerinde çalıştığı dedikoduları yayılmaya başladı.

uncharted 4

4chan üzerinde paylaşılan yeni bir gönderide Naughty Dog’un PlayStation 5 için bir oyun üzerinde çalıştığı dedikodusu ortaya atıldı. Oyunun şu an için bir ismi yok ancak kod adı "Stray’s Crossing". Oyunun "steampunk" çevrede geçen bir aksiyon macera oyunu olacağı söyleniyor. Oyunla ilgili ortaya atılan en ilginç iddia ise oyunun birinci şahıs nişancı oyunu olacağı yönünde. Naughty Dog’un şu ana kadar yaptığı oyunlara bakacak olursak stüdyonun birinci şahıs bir oyun üzerinde çalışıyor olması büyük bir yenilik.

Oyunun hikâyesine gelecek olursak söylenene göre oyunda 2 tane başkarakter olacak. Bu karakterlerden bir tanesi, eski bir kadın bilim insanı; diğeriyse polisler tarafından aranan ancak aslında masum olan bir adam. Oyunun hikâyesiyle ilgili şu ana kadar söylenen pek bir şey yok. Bilinen tek şey, oyunda çağlardır süren gizli bir savaşın anlatılacağı. Bu savaş içinse sonunda toplumun yıkılmasına sebep olacak deniyor. Bu arada bahsi geçen 2 karakter, birbirlerine tam olarak tanımıyorlar ancak birlikte çalışmak zorunda kalacaklar.

the last of us

Tabii ki de şimdilik bu dedikodulara kuşku ile yaklaşmak en doğrusu olacaktır. 4chan'in yalan dedikodulara ev sahipliği yapmak gibi bir ünü var. Yine de her şeye rağmen site içinden şu ana kadar doğru çıkan dedikodular olmadığı söylenemez. O yüzden kuşkuyla yaklaşırken bir yandan da umutlanmak yanlış olmaz.

Kaynak : https://www.dexerto.com/gaming/rumor-claims-naughty-dog-working-game-playstation-5-851286
25
2
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
25
2
2
1
1