OnlyFans’teki İçerik Üreticilerinin Geçtiğimiz Yıl Ne Kadar Kazandığı Açıklandı: Nereye Doğru Ağlıyoruz?

45
12
4
3
3
Daha önce OnlyFans kullanıcılarının gelirlerini açıkladıkları haberlerini defalarca girmiştik ve rakamlara hep beraber şoke olmuştuk. Şimdi ise OnlyFans’te bulunan içerik üreticilerinin 2021'de ne kadar kazandığı açıklandı.

OnlyFans, sosyal medyada geçtiğimiz aylarda birçok kez gündem olmuştu ve insanları iki tarafa bölmüştü. OnlyFans gelirlerini açıklayan OnlyFans içerik üreticilerinin gelirleri, Twitter’da OnlyFans’e içerik üretmenin etik olup olmadığı tartışmasını ortaya çıkarmıştı.

OnlyFans,geçtiğimiz yıla ait mali verileri ve şirketin gelirlerini açıkladılar. Yayınlanan rapor, içerik üreticilerinin 2021 yılında bir önceki yıla oranla ciddi oranda daha fazla para kazandığını da ortaya koydu. 

OnlyFans'teki içerik üreticileri geçtiğimiz yıl 3,9 milyar dolar kazandı

Birleşik Krallıkta kurulan şirket, 30 Kasım 2021 yılında sonlanan mali yıl için elde ettikleri geliri açıkladı. Şirketin açıklamalarına göre platformdaki içerik üreticileri geçtiğimiz yıl 3,9 milyar dolar kazandı. Bu sayı da şirketin, bu kişilere kuruluş yılı olan 2016'dan beri toplam 8 milyar dolar ödediğini gösterdi. Ayrıca miktarın önceki yıla kıyasla %115’lik bir artış yaşadığı da aktarıldı.

OnlyFans'ın brüt gelirinin 4,9 milyar olduğu, net gelirinin ise %160 artarak 932 milyon dolara çıktığı ifade edildi. Ek olarak 2021’den bu yana OnlyFans platformunun içerik üreticisi sayısı %34’lük bir artış göstererek 2,16 milyona, kullanıcı sayısı ise %128’lik bir artış göstererek 188 milyona çıktı

Daha önce bir araştırma hizmeti Statista tarafından paylaşılan bir rapor, platformda en çok para kazanan ismin aylık 20 milyon dolar ile İngiliz içerik üreticis Blac Chyna olduğunu göstermişti. İkinci sırada 11 milyon dolar kazanç ile oyuncu Bella Thorne, üçüncü sırada ise 9 milyon dolar ile ünlü rapçi Cardi B'nin yer aldığı çalışmada ortaya çıkmıştı.

Siz OnlyFans kullanıcılarının kazancı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://variety.com/2022/digital/news/onlyfans-financials-earnings-creators-1235357264/
45
12
4
3
3
Emoji İle Tepki Ver
45
12
4
3
3