31
7
5
3
1

Oyuncular, eski yıllarda en kaliteli oyuncu bilgisayarlarına erişmek için uğraşırlardı. Masaüstü mü dizüstü mü kavgaları döner, iki tarafın da üstün yanlarına vurgu yapılırdı. Fakat son yıllarda oyuncuların yeni oyuncakları var; Bunlar da oyuncu telefonları. Razer, Xiaomi gibi firmaların ardından, oyuncuların diğer ürünlerle yakından tanıdığı Asus, ROG Phone isimli telefonunu incelediğimiz videoda, oyun tutkunlarını yakından ilgilendiren bu canavara göz attık.

Üzerine eklenen aparatları, oyuncuların hoşuna gidecek tasarımı ile dikkat çeken Asus ROG Phone, özellikle aparatla yandan bağlanan USB-C bağlantısı ile uzun süreli oyun oynama durumlarında kabloya bağlama sıkıntısı yaşanmıyor. Tamamen oyunculara özel üretilen telefon, arkasında bulunan özel soğutucuyla PUBG gibi uzun süreli oyun oynama durumlarında akıcı bir deneyim yaşatabiliyor.

Tasarım olarak da arkasında bulunan LED ışığı ile şık duran cihaz, standart akıllı telefonlardan daha farklı gözüküyor. Donanım özelliklerine baktığımızda ise karşımıza güçlü bir telefon çıkıyor. Qualcomm’un Snapdragon 845 yonga setini kullanan Asus ROG Phone, Adreno 630 GPU, 8GB RAM, 128/512 GB depolama alanı özellikleri ile geliyor.

Oyuncuların önemsediği şeylerden olan ekranda ise 1080 x 2160 piksel 6 inçlik bir ekrana sahip. İki hoparlörle gelen akıllı telefon, fiyat olarak biraz fazla olsa da oyuncuların bir akıllı telefondan beklediği hemen hemen her özelliğe sahip olacak. Eğer, Asus ROG Phone’u sizler de merak ediyorsanız, sizleri video ile başbaşa bırakıyorum.

31
7
5
3
1
Emoji İle Tepki Ver
31
7
5
3
1