• Anasayfa
  • Oyun
  • İddia: PlayStation 5'in Kasım Ayının Ortalarında Çıkacak

PlayStation 5'in Kasım Ayının Ortalarında Çıkacağı İddia Edildi

13
1
1
1
0
Video Game Chronicle'ın haberine göre kaynaklardan edinilen bilgiler, PlayStation 5'in kasım ayının ortasında satışa çıkacağına işaret ediyordu. Aynı kaynaklara göreyse Xbox Series X, kasım ayının ilk haftasında çıkış yapacak.

Japon kökenli teknoloji devi Sony, geçtiğimiz haftalarda merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5'i resmen tanıtmıştı. Konsol, sahip olduğu eşsiz tasarım sayesinde pek çoğumuzun beğenisini şimdiden toplamayı başardı. Ancak Sony, aradan geçen haftalara rağmen oyun konsolunun teknik detayları hakkında fazla bilgi paylaşmadı.

Ancak Sony'nin paylaşmadığı bilgiler yalnızca teknik detaylarla da sınırlı değildi. Şirket, yeni nesil konsolunu piyasaya ne zaman süreceğine dair de bir açıklama yapmadı. Bugüne kadar oluşan beklentilerse oyun konsolunun 2020'nin son aylarında piyasaya sürüleceğine işaret ediyordu.

PlayStation 5, kasım ayının ortalarında çıkabilir:

playstation 5

Video Game Chronicle tarafından yapılan yeni bir haberse PlayStation 5'in çıkacağı tarih hakkında büyük bir ipucu verdi. Sitenin bazı tedarikçi kaynaklarından edindiğini iddia ettiği bilgiye göre PlayStation 5, kasım ayının ortalarında piyasaya sürülecek. Ayrıca kaynaklara göre Sony, 13 Kasım'dan itibaren başlayacak olan 1 haftalık büyük çaplı bir reklam kampanyası düzenleyecek.

Sitenin kaynakları aynı zamanda PlayStation 5'in rakibi Xbox Series X hakkında da bazı bilgiler paylaştı. Kaynaklara göre Xbox Series X, PlayStation 5'ten daha önce; muhtemelen kasım ayının ilk haftasında çıkış yapacak. Kaynaklar, tüm bu durumun çok çabuk bir şekilde de değişiklik yaşayabilme ihtimalinin olduğunu söylediler.

playstation 5

Peki Sony'nin PlayStation 5'i tanıtacağı zaman aralığı başka nelere işaret ediyor? Video Game Chronicle'a göre Call of Duty: Black Ops Cold War, Cyberpunk 2077 ve Assassin's Creed Valhalla gibi büyük yapımlar da PlayStation 5 ile birlikte tanıtılabilir. Bununla birlikte kasım ayında düzenlenen Black Friday indirimleri de Sony için bir avantaj olabilir.

Sony, daha önce yaptığı açıklamalarda PlayStation 5'in çıkış tarihiyle ilgili yalnızca oyun konsolunun tatil zamanında çıkış yapacağını açıklamıştı. Microsoft ise Xbox Series X'in kasım ayında bizlerle buluşacağını daha önce açıklamıştı. Tüm bu gelişmeler göz önüne alındığında kasım ayının oldukça heyecan verici bir ay olacağını söyleyebiliriz.

Kaynak : https://www.psu.com/news/report-ps5-release-date-looking-likely-for-mid-november-xbox-series-x-to-launch-first/
13
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
13
1
1
1
0