4
3
1
1
0

İngilizce öğrenmek artık hiç şüphesiz çağımızın en büyük gereksinimlerinden biri. İş başvurularına baktığımızda artık neredeyse tamamında İngilizce bilme şartı arandığını görüyoruz. Bir başka deyişle İngilizce bilmek, bir avantajdan çok bir zorunluluk halini aldı diyebiliriz. Peki, İngilizceyi hangi yöntemlerle en pratik şekilde öğrenebiliriz?

İngilizce öğrenmenin en pratik yollarından biri tabii ki mobil uygulamalar. Sürekli elimizin altında olan akıllı telefonlar aracılığıyla bu uygulamaları sık sık ziyaret edip, her gün yeni bir şeyler öğrenebiliriz. Elbette, bu mobil uygulamaların da belli bir standardın üzerinde olması gerekiyor. Biz de bu videomuzda sıfırdan İngilizce öğrenebileceğiniz 5 mobil uygulamaya bakıyoruz.

Duolingo

Duolingo

Duolingo'yla yabancı bir dili tamamen ücretsiz, reklam veya gizli ücretlendirmeler olmadan öğrenebilirsiniz. Uygulama marketlerinin en popülerlerinden biri olan Duolingo, geçtiğimiz dönemlerde mobil marketlerin en iyi uygulaması seçilmişti.

Memrise

Memrise

İngilizce, Almanca ve Fransızca dilleri için sıklıkla kullanılan Memrise, yabancı dili videolar üzerinden öğretmeyi hedefliyor ve sonrasında videolardan sonraki küçük testler ile öğrendikleriniz destekleniyor.

Simpler

Simpler

Play Store’da 5 milyondan fazla indirilen Simpler, İngilizce öğretmek için resimler, videolar ve örnekler kullanıyor. İngilizce kelimelerin okunuşu, cümle kurma ve fiiller üzerine de geniş anlatımlar var.

WordBit

WordBit

Telefonunuzun ekran kilidini her açtığınızda size bir kelime öğreten WordBit, farklı öğrenim seviyeleri ile herkese hitap eden bir uygulama. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak uygulamayı Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Beelinguapp

Beelinguapp

Eş zamanlı dinleme yöntemi ile dilinizi geliştirmeye yönelik çalışan bu uygulama, aynı zamanda okuma yaparak pratik kazanmanızı sağlıyor. Beelinguapp ile öğrenmekte olduğunuz dilde metin okuyup dinleme yapabilir ve referans olarak kullanmak için aynı metni kendi dilinizde okuyabilirsiniz.

Tureng Sözlük

Tureng Sözlük

Türkiye'nin en kaliteli çevrimiçi Türkçe-İngilizce sözlüklerinden biri olan Tureng Sözlük'ü dil öğrenmekten ziyade bilmediğiniz kelimeleri ya da anlam veremediğiniz İngilizce kalıpların dilimize uyarlanmış çevirisini görmek için kullanabilirsiniz.

Sıfırdan İngilizce öğrenebileceğiniz mobil uygulamaları incelediğimiz yazımızın burada sonuna geliyoruz. Uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen yukarıdan videomuzu izleyebilirsiniz.

4
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
4
3
1
1
0