Sony'nin 'Kısmi El Konsolu' Project Q Hakkında Paylaşılan Tüm Bilgiler

6
5
1
0
0
Sony, dün gece gerçekleştirilen PlayStation Showcase etkinliğinde yeni bir el konsolu ve bir kablosuz kulakiçi kulaklık duyurdu. İşte en azından şimdilik Project Q olarak adlandırılan el konsolu hakkında bildiğimiz her şey...

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, geçtiğimiz gece gerçekleştirdiği "PlayStation Showcase" etkinlikleri sırasında yepyeni oyunlarını duyurdu. Ancak etkinlikte belki de tüm oyunlardan daha kıymetli olan bir duyuru daha gerçekleşti. Şirket, "Project Q" dediği yeni el konsolu ile oyuncular için geliştirdiği kulaklığını resmen duyurdu. İşte ilk duyuruda Project Q hakkında paylaşılan tüm bilgiler.

Project Q, PlayStation 5 için geliştirilen DualSense isimli kumandanın özelleştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıktı. Mühendisler, kumandanın sol ve sağ tarafındaki işlevselliği korurken, orta kısma 8 inç boyutlu bir ekran yerleştirdiler. LCD yapıdaki bu ekran, 1080p çözünürlük ve 60 Hz tazeleme hızı sunuyor. DualSense'in dokunsal geri bildirim ve özelleştirme özelliği, Project Q'da da bulunacak.

Project Q, PSP gibi bağmısız bir el konsolu değil!

Sony Project Q

Ancak Project Q, Steam Deck veya Nintendo Switch gibi konsollardan biraz farklı. Bu ürün, Wi-Fi bağlantısı sayesinde PlayStation 5 ile entegre biçimde kullanılacak. Oyuncular, PlayStation 5'e yükledikleri oyunu bu konsolda oynayabilecekler. Yani Project Q, bağımsız bir oyun konsolu olmayacak ya da en azından şu an için bulut üzerinden oynama imkanı sunmayacak.

Project Q

Sony, Project Q'nun bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürüleceğini söyledi. Ancak el konsolunun fiyatına ilişkin bir açıklama yapılmadı. Ürünün ilgi görüp görmeyeceği şimdiden merak konusu oldu...

Gelelim kablosuz kulaklığa:

Sony kablosuz kulaklık

Sony, yeni kablosuz kulaklığı ile ilgili detaylı bir açıklama yapmadı. Ancak bu kablosuz kulaklığın düşük gecikmeli kayıpsız ses sunacağı belirtildi. PlayStation 5, Project Q ve PC'lerde kullanılabilecek olan kulaklık, birkaç ay içerisinde piyasaya sürülecek.

Sony, her iki ürün için de çok fazla teknik özelik paylaşmadı ve detayları, önümüzdeki aylara bıraktı.

Project Q ve kablosuz kulaklık için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kaynak : https://www.theverge.com/2023/5/24/23736631/sony-playstation-ps5-earbuds-lossless-low-latency-audio
6
5
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
5
1
0
0