Süreyya Hanım Bile Az Kalır: Spotify, Android Uygulamasının Simgesini Değiştirdi

19
7
3
2
0
Spotify, Android uygulama simgesinde küçük bir değişiklik yaptı. Bu değişiklik kapsamında arka planda bulunan siyah renk kaldırıldı. iOS sürüm içinse henüz herhangi bir değişiklik görünmüyor.

Dünyanın en popüler çevrim içi müzik ve podcast platformu Spotify, Android uygulamasında ufak bir değişiklik yaptı. Bu değişiklikle uygulamanın simgesi değişti. Eminiz bu büyük(!) değişikliği gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

Spotify'ın Android simgesini pek çoğunuz bilirsiniz. Simge, siyah arka planın üzerinde yeşil renkle Spotify logosuna ev sahipliği yapar. An itibarıyla bu durum değişmiş durumda. Uygulamayı güncelleyen kullanıcılar, arka plandaki siyah bölümü görmüyorlar. Yine de bazı Android arayüzleri, bu siyah bölümü az da olsa gösteriyorlar.

Spotify'ın yeni logosu işte böyle görünüyor:

Spotify

Spotify, Android uygulama simgesinin arka planını kaldırmasına ilişkin bir açıklama yapmadı. Ancak son kullanıcının hayatında değişen hiçbir şey olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kullandığınız temaya göre logonun şekli de değişiyor:

Spotify Android logo

Spotify'ın iOS sürümünde böyle bir değişiklik yapılmadığını söyleyebiliriz. En azından şimdilik. Şirketin iOS için nasıl bir çalışma içinde olduğunu yakın zamanda görebileceğimizi düşünüyoruz. Tabii böyle bir çalışma varsa...

Kaynak : https://www.androidcentral.com/apps-software/spotify-updated-its-app-icon-on-android-after-five-years-but-its-not-all-roses
19
7
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
19
7
3
2
0