Spotify, Aylık Ücretli Abone Sayısında 108 Milyona Ulaştı

22
5
2
0
0
Müzikseverlerin çevrimiçi ya da çevrimdışı olarak müzik dinleyebilecekleri farklı platformlar bulunuyor. Bu platformlardan en popüler olanı ise hiç şüphesiz İsveç merkezli Spotify. Hem ücretli hem de ücretsiz olarak kullanılabilen bu müzik ve podcast dinleme platformu, Haziran ayı ücretli abone sayısını açıkladı ve nisan ayına göre ücretli abone sayısında artış yaşadığını duyurdu.

Günümüzün en popüler çevrimiçi müzik platformlarından bir tanesi olan Spotify, 30 Haziran itibariyle küresel ücretli abone sayısının 108 milyona çıktığının duyurusunu yaptı. Şirketin Nisan raporunda ücretli abone sayısı 100 milyon olarak açıklanmıştı.

Ücretsiz sürümü kullananlar da dahil edildiğinde uygulamanın toplamda aylık aktif kullanıcı sayısı 232 milyona ulaşıyor. Burada da geçtiğimiz seneye göre %29’luk bir artış yaşandığı göze çarpıyor.

spotify

Şirketin rakipleri arasında bulunan Apple Music, haziran ayında ücretli abone sayısının 60 milyon olduğunu açıklamıştı. Küresel olarak bakıldığında aralarında devasa fark bulunan bu iki platformdan Apple Music, 2019’un başlarında ABD’deki ücretli abone sayısında Spotify’ı geçmişti. Spotify, ABD’de 26 milyon ücretli aboneye sahipken Apple Music 28 milyona ulaşmayı başarmıştı.

Nisan ayına göre ücretli abone sayısında %8’lik bir artış yaşayarak 108 milyona ulaşan Spotify, 2019’un dördüncü çeyreğinin sonundaki ücretli abone sayısının 125 milyon olabileceği tahmininde bulundu.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Spotify, 2019 sonunda 125 milyon ücretli abone sayısına ulaşabilir mi? ABD’de ücretli abone sayısında Spotify’ı geçmeyi başaran Apple Music, dünya genelinde de bu başarıyı elde edebilir mi?

Kaynak : https://www.macrumors.com/2019/07/31/spotify-108m-paid-subscribers/
22
5
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
22
5
2
0
0