Telegram, WhatsApp’ın 100 MB Dosya Transfer Limitiyle Dalga Geçti

112
28
2
2
1
Geçtiğimiz günlerde e-maillere sığmayan dosyaların transferi için kendi uygulamasını tavsiye eden WhatsApp, Telegram’dan çok kötü bir gol yedi. Telegram, WhatsApp’ın 100 MB limitini alaya aldı.

Şu anda dünya üzerinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformu WhatsApp olsa da Facebook’un bu alt kuruluşu, sürekli olarak kullanıcılarını kendi bünyesinde tutmak için çalışmak durumunda. Bu nedenle de çeşitli reklamlarla kendi platformlarını öne çıkarmaya çalışıyorlar. 

Geçtiğimiz günlerde dosya gönderme özelliği merkezli bir reklam yapan WhatsApp, 16 MB olan dosya gönderme limitini 100 MB’a çıkardığını duyurmuştu. WhatsApp, Twitter paylaşımında insanlara büyük dosyalarını maile sığdıramıyorlarsa kendi uygulamalarından gönderebileceklerini söylemişti. 

whatsapp

Orijinal Tweet’te WhatsApp “Bir email göndermeniz lazım ama ekteki dosya çok mu büyük? Onun yerine 100 MB’a kadar olan dosyaları gönderebileceğiniz WhatsApp’ı kullanın” yazmıştı. 

100 MB aslında oldukça iyi bir limit. Hele ki maillere eklenebilen dosyaların çok kısıtlı olduğu dönemlerde olsaydı muhtemelen dünyayı sallardı. Bugün ise durum farklı. 

Telegram, Twitter üzerinden fırsatını bulmuşken WhatsApp’a ve diğer rakiplerine laf atmayı da ihmal etmedi. “Bir dosya göndermeniz lazım ama ekteki dosya diğer mesajlaşma uygulamaları için çok mu büyük? Onun yerine 1,5 GB’a kadar olan dosyaları gönderebileceğiniz Telegram’ı deneyin” yazdı. 

Günümüzde insanlar artık daha yüksek çözünürlüğe sahip videolar çekiyor ve daha büyük boyutlu dosyalar paylaşmaya ihtiyaç duyuyorlar. Özellikle de 5G’nin gelmesiyle birlikte daha büyük dosya transferi önemli olacak.

Kaynak : https://www.latestly.com/technology/whatsapps-100mb-file-transfer-limit-mocked-by-telegram-check-tweets-1189094.html
112
28
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
112
28
2
2
1