Türk Konsept Tasarımcısından Çıksa Piyasayı Altüst Edecek Mesajlaşma Uygulaması: MSN Messenger 2019 Edition

178
14
6
5
2
Kamer Kaan Avdan isimli bir konsept geliştiricisi, YouTube'dan yayınladığı bir video ile bugün çıksa piyasayı alt üst edebilecek MSN Messenger 2019 sürümünü tanıttı. Videoda uygulamanın eski versiyonuyla ilgili pek çok özelliğe yer verilmiş.

Facebook, insanların üniversite arkadaşlarını bulmaları için daha piyasaya çıkmamışken; WhatsApp, Facebook Messenger ve türevi uygulamalar daha fikir aşamasında bile değilken, günümüzdeki bütün mesajlaşma uygulamalarının atası sayılabilecek MSN Messenger, zirvedeki yalnızlığını yaşıyordu. Bir neslin yıllarca bilgisayar başında sabahlamasına neden olan fenomen mesajlaşma uygulaması, 2013 yılında Microsoft'un Skype'ı satın almasıyla birlikte terk edilmişti.

MSN Messenger'in ilk versiyonu, farklı sürümler ile 1999 yılından 2005 yılına kadar geliştirilmeye devam etmişti. 2006 yılında Microsoft’un Windows Live online servislerinin bir parçası haline gelerek Windows Live Messenger ismiyle devam etmişti. MSN ile yıllarca haşır neşir olmuş nesil için güncel bir MSN Messenger uygulaması görmek heyecan verici olabilirdi.

Kamer Kaan Avdan isimli bir konsept geliştiricisi de öyle düşünmüş olacak ki YouTube'da MSN Messenger 2019 Edition adında bir video yayınladı. Videoda uygulamanın iPhone XS'te çalışan bir mobil uygulama olarak tasarlandığı görülüyor. Konsept uygulamada geçmşi sohbetler ve hangi arkadaşların çevrimiçi olduğu görülebiliyor. Alt kısımdaki bir çubukla kişilere, aramalara, kamera ve ayarlara kolaylıkla erişilebiliyor.

Ayrıca çevrimdışı görünmek ve Spotify, Apple Music gibi uygulamalar aracılığıyla ne dinliyorum özelliği de unutulmamış. 

Tüm bunların yanı sıra arkadaşlar çevrimiçi olduğunda açılır bir bildirim alınabiliyor. Oyunlar oynanabiliyor ve titreşim gönderilebiliyor. (MSN olunca titreşim olmazsa olmazdı tabii ki. Ve tabii ki en sinir bozucu ama eğlenceli özellik olduğunu söylemekte de fayda var. En azından o tarihler için öyleydi.)

Avdan, videoya "kaçırdığınız MSN Messenger geri döndü" diyerek giriş yapıyor. Peki Microsoft, MSN Messenger'i gerçekten geri getirmeye karar verseydi kullanır mıydınız?

Kaynak : https://betanews.com/2019/05/16/msn-messenger-2019/
178
14
6
5
2
Emoji İle Tepki Ver
178
14
6
5
2