Visa, Kripto Para Dünyasını Sevindirecek Bir Açıklama Yaptı

27
5
5
3
0
Visa, kripto para camiasını sevindirecek açıklamalar yaptı. Ödeme devi, kripto para birimleriyle ilişkili kart kullanımının 1 milyar gibi ciddi bir sayıyı geçtiğini açıkladı. Buna ek olarak Visa, kripto para birimlerinin de diğer para birimleri kadar kullanılmasını hedeflediğini ve bu hedef uğruna bir ekosistem yaratmak için çalışmalarda bulunduğunu belirtti.

Kripto para birimleri artık sosyal medya kullanan veya gündemi takip eden herkesin karşısına çıkar oldu. Özellikle son birkaç yıldır gündemimizden düşmeyen bu sanal para birimleri, birçok yerde kısıtlamalarla veya yasaklarla karşı karşıya kalıyor. Öte yandan kripto parayı hayatta tutmaya çalışan bazı şirketlerin, hatta ülkelerin olduğunu da görüyoruz. Bugün bu şirketlerden ödeme devi Visa karşımızda.

Dünya genelinde oldukça yaygın şekilde kullanılan Visa'nın söylediklerine göre kripto para ile ilişkilendirilen kart kullanımı, 2021 yılının ilk yarısında, geçtiğimiz yıla göre önemli bir ilerleme kat etti. Buna ek olarak şirket, kripto para kullanımını kolaylaştırmak için adımlar atacağını belirtiyor. Gelin detaylara birlikte bakalım.

“Kripto para birimlerinin diğer para birimleri kadar kullanıldığı bir ekosistem yaratmak için çok şey yapıyoruz”

Kripto Para

Visa’nın yapmış olduğu açıklamalara göre tüketicilerin 2021 yılının ilk 6 ayında kripto para bağlantılı kartlar üzerinden yaptığı harcamalar, 1 milyar doları (yaklaşık 8,7 milyar TL) geçmiş durumda. Kesin bir miktar verilmemiş olsa da bu miktarın 6 ay için oldukça büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Visa’nın finans departmanında yönetici olan Vasant Prabhu, ödeme devinin kripto para alanına yapacağı yatırımlar konusunda CNBC’ye şu sözleri söyledi:

Kripto para birimini daha kullanışlı hale getirmek ve diğer tüm para birimlerinin kullanıldığı gibi bir ekosistem oluşturmak için çok şey yapıyoruz. İnsanlar, normal para birimlerini kullandıkları şeyler için kripto para birimlerini kullanmanın yollarını araştırıyorlar. Volatilite vs. açısından birçok konu var. Ancak bu, yönetmek ve izlemek için kripto para birimlerinin sahiplerine kalmış

Bunlara ek olarak Prabhu, kripto para birimi satın alan insan ağında çok fazla hacim gördüklerini ve görmeye devam edeceklerini düşündüğünü belirtiyor. Ayrıca Visa, FTX kripto para platformunun tüketici ve iş harcamalarını daha pratik hale getiren Fintech Fast Track Programına dahil edileceğini duyurdu.

Visa dışında yine yakından tanıdığımız Mastercard da bu alanda yatırımlar yapacak gibi görünüyor. Şirketin, kullanıcıların ödül olarak kripto para kazanmasını sağlayacak olan bir kart piyasaya sürmek üzere çalışmakta olduğu biliniyor. Bilgilere göre kart kullanıcıları, bu sistemde dijital cüzdanlarına erişemeyecek.

Kaynak : https://www.coinkolik.com/visa-kripto-para-birimlerinin-daha-sik-kullanildigi-bir-ekosistem-icin-calistiklarini-acikladi/
27
5
5
3
0
Emoji İle Tepki Ver
27
5
5
3
0