WhatsApp'a Kullanıcıların İlgisini Çekecek İki Yeni Özellik Geliyor

41
18
9
8
3
WhatsApp, özellikle daha fazla kullanıcıya ulaşmak isteyen ve durumlar özelliğini aktif olarak kullanan kullanıcılarının fazlasıyla seveceği iki yeni özellik getiriyor.

WhatsApp, Android sürümü için 2.19.151 güncellemesini yayınladı ve iki yeni özellik için ipuçları sağlamış oldu. Bu özelliklerden ilki, WhatsApp durumlarını Facebook Hikayeler’de paylaşmanızı sağlıyorken, diğeri, QR kod kullanarak diğer WhatsApp kullanıcıları ile profilinizi paylaşmanızı sağlıyor.

Bildiğiniz gibi Facebook, geçtiğimiz dönemde yaptığı açıklama ile WhatsApp, Facebook ve Instagram mesajlaşma servislerini ortak bir altyapıda bir araya getirmeyi planladığını açıklamıştı. Görünüşe göre Facebook, bu üç uygulamanın yalnızca mesajlaşma noktasında değil, özellik noktasında da maksimum ortak noktaya sahip olmasını istiyor.

Yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp Durumları bir Facebook’ta Paylaş butonuna sahip oluyor. Bu butona dokunduğunuzda tıpkı Instagram’da olduğu gibi WhatsApp durumlarınızı direkt olarak Facebook Hikayeler’de paylaşabileceksiniz. Özellik şu anda beta ya da kararlı sürüm kullanıcılarına açılmış değil.

WhatsApp’a gelen bir diğer özellik ise QR kod ile profil paylaşma. Bu özellik sayesinde tıpkı Instagram’da olduğu gibi profilinizin bir QR kodunu oluşturabilecek, diğer WhatsApp kullanıcılarının bu kodu tarayarak sizi kişi listesine eklemelerini mümkün kılabileceksiniz. Bu özellik, daha fazla kişiye ulaşmak isteyen WhatsApp Business kullanıcılarını fazlasıyla sevindirebilir. Bu özellik de henüz kullanıma açılmış değil.

Kaynak : https://gadgets.ndtv.com/apps/news/whatsapp-status-facebook-story-qr-code-beta-android-update-2-19-151-2041772
41
18
9
8
3
Emoji İle Tepki Ver
41
18
9
8
3