WhatsApp'ın "Kullanıcı Adı" Özelliği Yine Ortaya Çıktı: İşte Yeni Ekran Görüntüsü

28
11
3
2
1
WhatsApp'ın ilk kez geçtiğimiz yıl ortaya çıkan kullanıcı adı özelliği, uzun bir sessizlikten sonra yeniden göründü. Kullanıcı adı özelliğinin ne zaman kullanılabilir olacağı, şimdilik bilinmiyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimi yıl önemli bir özellikle gündeme geldi. O dönemler, uygulamanın 2.23.11.15 kodlu Android beta sürümünde tespit edilen özellik, kullanıcı adları oluşturulmasına imkân tanıyacaktı. Kullanıcı, bu özellik sayesinde bir başkası ile telefon numarasını paylaşmak zorunda kalmadan, WhatsApp üzerinden sohbet edebilecekti.

Ancak bu özellik, gündem olmasından sonra derin bir sessizlik yaşadı. WhatsApp, üzerinde çalıştığı özelliği bugüne dek yayımlamadı. Ancak gelen son haberler, bu özelliğin unutulmadığını gözler önüne seriyor. WhatsApp Business'ın 24.3.10.72 kodlu iOS beta sürümünde yeniden ortaya çıkan özellik, çok yakın bir gelecekte kullanıma sunulabileceğini düşündürüyor.

WhatsApp'ın kullanıcı adı özelliği böyle görünecek:

WhatsApp kullanıcı adı özelliği

Henüz geliştirme aşamasında olan kullanıcı adı özelliği, dileyenlerin harfler ve rakamlardan oluşan bir kullanıcı adı oluşturmasını sağlayacak. Bu kullanıcı adlarının kişiye özel olacağını belirtelim. Yani her kullanıcı adı, sadece bir kullanıcı için tahsis edilecek.

Özellik, Android sürümünde böyle görünecek:

WhatsApp

Instagram, X ve Telegram gibi platformlarda aktif olarak kullanılabilen kullanıcı adı özelliği, telefon numarası paylaşma zorunluluğunu ortadan kaldıracak olması nedeniyle önemli. WhatsApp, bu özellik sayesinde iletişimin yeni bir yolunu sunmaya başlamış olacak.

WhatsApp kullanıcı adı oluşturma nasıl yapılacak?

  • Adım #1: Ayarlar bölümüne girin.
  • Adım #2: Profil fotoğrafınızın üzerine dokunun.
  • Adım #3: Kullanıcı adı bölümünü kullanarak benzersiz bir kullanıcı adı oluşturun.
  • Adım #4: Değişikliği kaydedin.
Kaynak : https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-ios-24-3-10-72-whats-new/
28
11
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
28
11
3
2
1