Efsane Müzik Çalar Winamp, "Yenilemeseler miydi?" Dedirten Hâliyle Mobile Geliyor

16
8
3
2
2
Bir zamanların vazgeçilmez müzik çalar uygulaması Winamp, Spotify ve Patreon’un bir karışımı gibi duran yeni bir sistemle önce Android’e daha sonra da iOS’a geliyor.

90’ların sonundan 2010’lu yıllara kadar internet kafelerin, evlerimizdeki bilgisayarların en kral müzik dinleme uygulaması koşulsuz şartsız Winamp’tır. Bazen sosyal medyada o efsane arayüzü nostalji olarak paylaştıklarında hep eskiye döneriz.

Tabii ki o arayüzün artık tarihi geçti, kullanılabilirliği kalmadı. Görünüşe göre Winamp da insanların gözünde nasıl bir değere sahip olduğunun ve eski arayüzün ve çalışma sisteminin artık çalışmayacağının farkına varmış zira karşımıza yepyeni bir Winamp geliyor.

Winamp, büyük bir yenilemeyle Android'e geliyor ancak beklediğiniz gibi olmayacak

Şu anda Llama Group adlı bir şirkete ait olan Winamp, orijinal versiyonuna hiç benzemeyen yepyeni bir çevrimiçi uygulama ile geri dönüyor. Winamp'ın yenilenmiş sürümü, Spotify veya Apple Music'inkine benzer bir sisteme sahip olacak. Winamp’ın tüm şarkı kitaplığına erişmek için hizmete abone olmak yerine, istediğiniz sanatçılara ayrı ayrı abone olabilecek ve onları bu şekilde destekleyebileceksiniz.

Bu yeni Winamp aslında Patreon ve Spotify’ın bir karışımı diyebiliriz. Uygulamanın kütüphanesi şu anda çok geniş değil. Uygulamada mevcut sanatçılar, hepsinin katalogları ayda 1 dolarlık bir ödeme ile ulaşılabilen bir grup bağımsız Avrupalı ​​ve Vietnamlı grup ve şarkıcılardan ibaret.

Bağımsız müzikle ilgileniyorsanız şu an için mantıklı bir tercih olabilir, ancak henüz tam olarak popüler bir şey yok. Eninde sonunda yerel olarak indirilen müzikleri de çalabilecek ve diğer müzik akışı hizmetlerine de bağlanabileceksiniz. Winamp bunu tam olarak bir beta olarak satmasa da uygulama, kaydolduğunuz andan itibaren bitmemiş gibi hissettiriyor.

Bu yılın üçüncü çeyreğinde yeniden tasarlanmış Winamp’ın iOS’a da çıkarılması bekleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://www.androidpolice.com/winamp-android/?utm_source=artifact
16
8
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
16
8
3
2
2