Her Zamankinden Daha Yakışıklı: 2023 Model Alfa Romeo Giulia Tanıtıldı!

22
4
2
1
0
Alfa Romeo, Giulia isimli sedan otomobilini yeniledi. Ufak tefek tasarım değişiklikleri ile karşımıza çıkan Giulia, yepyeni bir gösterge ekranı ile geldi. İşte 2023 model Alfa Romeo Giulia'nın özellikleri...

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo, 2016 yılından beri aktif olarak sattığı Giulia modelini yeniledi. Son yenilemesini 2020 yılında alan sedan, artık ufak tefek dokunuşlar yapılmış yeni bir tasarıma ve yepyeni teknolojik özelliklerle donatıldı. Gelin hep birlikte 2023 model Alfa Romeo Giulia'ya yakından bakalım.

2023 model Alfa Romeo Giulia, yepyeni bir adaptif matrix LED far tasarımına sahip. Bu yeni tasarım, aracı hem daha modern hem de daha şık gösteriyor. Ancak arka aydınlatmalar için herhangi bir yenilikten söz etmek mümkün değil. Şirket, 2020'den bir kullandığı tasarımı yeni versiyonda da sürdürüyor. 

Karşınızda yenilenen Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia

Yenilenen Alfa Romeo Giulia'nın iç tasarımına geçtiğimizde, büyük bir değişiklik görmeye başlıyoruz. Bu sedanda artık tamamen dijital 12,3 inç boyutlu bir gösterge ekranı bulunuyor. Bu gösterge ekranı Evolved, Relax ve Heritage olarak isimlendirilen farklı görüntü modlarına sahip. Heritage açıldığında retro, Relax açıldığında sade, Evolved mod açıldığında ise hız ve diğer göstergelerle doldurulmuş bir görünüm ile karşılaşılacak.

Alfa Romeo sedan

Alfa Romeo'nun yenilenen sedanının iç tasarımındaki diğer detaylara baktığımızda; deri döşemenin iç kısmına alınmış bilgi-eğlence ekranı ile karşılaşıyoruz. Harman Kardon ses sistemi ile kırmızı dikişli sportif koltuklar da iç tasarım detayları arasında yer alıyor.

Alfa Romeo

Alfa Romeo'nun kaputunun altında 2.0 litrelik dört silindirli turboşarjlı benzinli motor bulunuyor. 280 beygir gücündeki bu motor, 8 ileri vitesli otomatik şanzıman ile eşleştirildi. Aracın 0-100 km/sa hızlanma süresi ile maksimum hızı gibi istatistikler ise açıklanmadı.

Alfa Romeo 2023 sedan

Yapılan resmi açıklamaya göre yenilenen sedan, önümüzdeki yılın başı itibarıyla Alfa Romeo bayilerindeki yerini alacak. Ancak aracın fiyatı ve Türkiye'ye gelip gelmeyeceği gibi hususlar şimdilik net değil.

Kaynak : https://www.autoexpress.co.uk/alfa-romeo/giulia/359082/new-2023-alfa-romeo-giulia-facelift-gains-updated-tech
22
4
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
22
4
2
1
0