Oyun Dünyasını Sallayan İddia: Amazon, Electronic Arts'ı (EA) Satın Alıyor!

22
10
4
2
2
GLHF kaynaklarının aktardıkları bilgiye göre Amazon, Electronic Arts'ı satın almak üzere teklif sundu. Üstelik iddia edilen anlaşmanın bugün duyurulacağı öne sürülüyor.

Oyun dünyasının gelişimiyle birlikte dünyanın en büyük şirketleri de bu dünyaya katılarak pek çok stüdyo ya da yayıncı ile ortaklık kurmuştu. Bazı devlerse doğrudan bu şirketleri kendi bünyesine katmaya karar vermişti. Her yıl yüz milyarlarca dolar gelir elde edilen bu sektörden bugün bomba bir haber daha geldi.

Bethesda ve Activision gibi devlerin peşi sıra satın alındığı son aylarda boşta kalan EA hakkında büyük bir iddia ortaya atıldı. Oyun sektörü ile medya arasında köprü şirketlerden GLHF’den bazı isimler, Electronic Arts’ın da yakında satın alınacağını öne sürdü. Üstelik iddiaya göre Electronic Arts’ı satın alacak şirket, Amazon olacak.

Amazon, en sonunda teklif sundu

ea

Electronic Arts’ın satılması durumunda kimler tarafından satın alınabileceği daha önce de tartışılıyordu. Bu isimler arasında Apple, Disney ve Amazon ön plana çıkıyordu. Kaynakların aktardıkları bilgilere göre Amazon, en sonunda EA’e satın alım için bir teklif sundu. Fakat bu teklifin detayları henüz açıklanmadı.

Duyuru bugün gelebilir:

GLHF kaynakları, Electronic Arts’ın Amazon tarafından satın alınmasına ilişkin duyurunun bugün geleceğini paylaştı. Öyle görünüyor ki önümüzdeki saatler oldukça heyecanlı geçecek.

GÜNCELLEME: İddia yalanlandı

Tüm dünyada anında gündem olmayı başaran bu iddia, CNBC kaynakları tarafından yalanlandı. İddiayla birlikte şirketin hisselerinde büyük bir artış görülürken, CNBC de ekonomi programında ekranlara bir uyarı yazdı:

"Amazon'un Electronic Arts'a teklif vermesi beklenmiyor. -Kaynaklar"

En büyük satın alım 69 milyar dolar idi:

Oyun dünyasındaki en büyük satın alım, daha önce Microsoft tarafından gerçekleştirilmişti. Microsoft, bu sektörün en köklü isimlerinden birisi olan Activision Blizzard’ı 69 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

22
10
4
2
2
Emoji İle Tepki Ver
22
10
4
2
2