Amazon, Kullanıcılarının The Rings of Power Dizisi İçin Yorum Yapmasını Engelledi: Peki Neden?

24
6
4
3
1
Geçtiğimiz gün Amazon Prime Video’nun sunduğu The Rings of Power dizisinin vizyona girmesinin ardından hayranlar diziyi eleştiri yağmuruna tuttu. Bunun kasıtlı bir eylem olduğunu düşünen Amazon, dizi için yapılan kullanıcı yorumlarını askıya aldı.

Aylardır fragmanlarıyla hayranları hem heyecanlandıran hem de hayal kırıklığına uğratan Yüzüklerin Efendisi dizisi, geçtiğimiz gün itibariyle Amazon Prime Video’da yayınlanmaya başladı. Tabii dizinin hayranları da diziyi eleştiri yağmuruna tuttu.

Görünüşe göre Amazon, bu incelemelere içerlemiş. Şaka bir yana dev şirket, The Rings of Power dizisinin incelemelerinde bir grup insanın kasıtlı olarak bir araya gelerek diziyi kötüleyecek incelemeler yazmasından şüpheleniyor.

‘Review Bombing’ iddiasıyla The Rings of Power incelemeleri askıya alındı

İngilizcede ‘Review Bombing’ olarak geçen ve Türkçede direkt ve kısa bir karşılığı olmayan bu olay, bir grup insanın bir araya gelerek kasıtlı olarak bir diziye veya filme kötü puan vermesi, inceleme yapması anlamına geliyor.

Dün gece sizlerle paylaştığımız yazıda dizinin izleyicilerin gözünde ne kadar kötü olduğunu aktarmıştık. Bunun üzerine Amazon, diziye karşı bir ‘Review Bombing’ uygulandığından şüphelendiklerini ve dolayısıyla dizinin incelemelerini askıya aldıklarını belirtti.

Diziye bugünden itibaren önümüzdeki 3 gün boyunca inceleme yapılamayacak. Amazon, bunun trolleri uzak tutacağını düşünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://screenrant.com/rings-of-power-reviews-suspended-amazon-review-bomb/
24
6
4
3
1
Emoji İle Tepki Ver
24
6
4
3
1