Apple Watch Series 9 Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

17
4
3
1
0
Apple, yeni akıllı saati Watch Series 9'u resmen tanıttı. Peki bu akıllı saat hangi özelliklere sahip ve kaç paradan satın alınacak?

Teknoloji devi Apple'ın "Wonderlust" isimli lansman etkinliği resmen başladı. Etkinlik kapsamında tanıştığımız ürünlerden bir tanesi de Watch Series 9 isimli akıllı saat oldu.

Peki Apple Watch Series 9 tüketicilere neler sunuyor ve hangi özelliklere sahip? Gelin bu akıllı saat ile ilgili tüm detaylara yakından bakalım.

Apple Watch Series 9

Apple Watch Series 9 tasarımı:

Apple Watch Series 9

Apple, son birkaç yıldır Apple Watch tasarımlarında ekran çerçevelerini inceltip ekranı büyütmek dışında değişiklik yapmıyor. Bu durum 2023 yılında da devam edecek. Watch Series 9, tasarımı açısından Watch Series 8 ile büyük oranda aynı olacak. Aslına bakacak olursak sadece tasarım değil, teknik özellikler de bu yıl çok değişmeyecek. Su ve toza karşı dayanıklı olan akıllı saat, çizilmeye karşı da dayanıklı olan bir ekranla gelecek. 41 mm ve 45 mm'lik versiyonlara sahip olacak ekran, Always on Display özelliği sunacak.

Apple Watch Series 9 performansı ve teknik özellikleri:

Apple Watch

Apple Watch Series 9, Apple'ın "S9" olarak isimlendirdiği yeni bir işlemciyle çalışacak. Bu işlemci, Apple Watch Series 8'de bulunan "S8" işlemciye kıyasla hem yüksek performans hem de yüksek verimlilik sağlayacak. Bu da kullanıcılar için daha hızlı tepkiler anlamına geliyor. Öte yandan; işlemcinin verimli hale gelmesi saatin kullanım süresini de artıracak. Apple'ın açıklamasına göre Watch Series 9, 18 saat civarında kesintisiz kullanım imkânı sunacak.

Apple Watch Series 9

Apple Watch Series 9'daki en etkileyici detaylardan biri ekranda. Bu akıllı saatin ekranı, 2000 nite kadar parlaklık değeri sunacak. Ayrıca bu akıllı saatin ekranını uyandırmak için yepyeni bir teknoloji geliştirildi. "Çift dokunma" denen bu teknoloji, başparmak ve işaret parmağınızı birbirine dokundurduğunuzda Apple Watch Series 9'un ekranını açacak. Bunu müzik kontrolü ve alarm gibi işlevler için de kullanabileceksiniz.

akıllı saat

Apple Watch Series 9 beyaz, lacivert, gold ve yeni bir pembe renk ile satışa sunulacak. Akıllı saatin çerçevesi ise alüminyum olarak açıklandı. Akıllı saatin bataryası yüzde 100 geri dönüştürülmüş kobalt malzeme içerirken, kordonda ise yüzde 82 geri dönüşüm iplik görüyoruz.

watchOS 10

watchos 10

Apple, haziran ayında gerçekleştirdiği WWDC 2023 etkinliklerinde watchOS 10'u tanıttı. Bu işletim sistemi, Apple'ın yeni nesil akıllı saatlerine hayat verecek. Kullanıcılar, yeni işletim sistemiyle birlikte kullanıma sunulacak olan araç takımlarını kullanma imkânı yakalayacaklar. İlaç hatırlatıcı gibi işlevsel özelliklerden yeni saat yüzlerine kadar watchOS 10'un tüm yeni özellikleri, Apple Watch Series 9'da erişilebilir olacak.

Apple Watch Series 9 sağlık ve fitness özellikleri:

apple saat

Akıllı saatlerin en çok merak edilen özellikleri arasında sağlıkla ilgili olanlar bulunur. Apple Watch Series 9'un sağlık ve spor ile ilgili özellikleri, Watch Series 8 ile genel olarak benzer olacak. Bu bağlamda; kandaki oksijen seviyesinin ve kalp atış hızının takibi, uyku izleme, acil durum SOS ve kaza algılama gibi özellikler, Apple Watch Series 9'da karşımıza çıkacak. Ayrıca Apple Watch Series 8 ile hayatımıza giren vücut sıcaklık ölçümü özelliği de kullanıcılara ulaşacak. 

Apple'ın yeni nesil akıllı saatleri de yürüyüş, koşu ve yüzme gibi tonla spor aktivitesinin takibini yapabilecek. Kullanıcılar, isterlerse akıllı saatleri isterlerse de telefonları üzerinden yaptıkları spor aktiviteleri ile ilgili istatistiklere ulaşabilecekler. Yazılım cephesindeki iyileştirmeler, kullanıcıya daha iyi bir deneyim sunacak.

Apple Watch Series 9 fiyatı:

apple watch series 9 fiyatı

Versiyon Fiyatı
41 mm alüminyum, GPS 14.999 TL
45 mm alüminyum, GPS + LTE 15.999 TL
41 mm paslanmaz çelik, GPS 33.499 TL
45 mm paslanmaz çelik, GPS + LTE 34.999 TL
17
4
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
17
4
3
1
0