Kendine Güvenenler Gelsin: Sadece Silüeti ve Birkaç İpucuyla Popüler Kültürdeki Bu İsimleri Tanıyabilir misin?

8
4
2
0
0
Popüler kültür olarak sayabileceğimiz, oyuncular, girişimciler, yazarlar… Bugün sizlere silüetini ve birkaç ipucunu vereceğimiz insanlar soracağız. Bakalım bunlardan kaçını doğru bilebileceksiniz.

Bazı insanlar vardır, sadece silüetleri bile onları tanımamıza yeter. Peki kendinize bu konuda ne kadar güveniyorsunuz?

Bugün sizlere bir silüet vereceğiz ve bu silüetin ağzından kim olduklarını yazacağız. Aşağıda sunacağımız şıklardan ise bu isimlerin kim olduklarını bulmalarını isteyeceğiz. Burada dünyaca ünlü oyuncular olabileceği gibi iş insanları, yönetmenler ve çok daha fazlası olabilir. O zaman hadi gelin hemen içeriğimize geçelim.

Simaları ve kendilerini tanıtmalarından bu insanların kaçını tanıyabileceksin?

İki kişi kurduğumuz bir şirket var. Bu şirketi hayatınızın her noktasında görüyorsunuz. Şirketi kurduğum arkadaşım ne yazık ki hayatını kaybetti, ben ise bu kadar çok göz önünde bulunmak istemiyorum. Buna rağmen bilgisayar konusunda öncü isimlerden biri olduğumu söyleyebilirim.

Ben kimim testi

A) Sergey Brin

B) Steve Wozniak

C) Bill Gates

D) Lary Page

Cevap için tıkla!

Hayatımın özellikle son dönemlerinde bazı istemediğim şeylere karıştım. Aslında bakarsanız ikonik sayılabilecek rollerde yer almış bir oyuncuyum. Tarzımla ön plana çıktım. Son dönemde biraz yalnız kalmış olsam da yeni bir yükseliş dönemine hazırlanıyorum.

Ben kimim testi

A) Ben Affleck

B) Ryan Gosling

C) Johnny Depp

D) Chris Evans

Cevap için tıkla!

Öncelikle ben bir yönetmenim. Senaristlik de yaptığım kariyerimde çalkantılı bir dönemden geçtim. Marvel Sinematik Evreni'nde önemli bir yere sahip yönetmenlerden biri olsam da bir dönem geçmişte yaptığım sosyal medya paylaşımları nedeniyle işimden olmuştum. Şu anda yeni filmlerle Marvel'a hayat vermek için geliyorum.

Ben kimim testi

A) James Gunn

B) Jon Favreau

C) Taika Waititi

D) Anthony Russo

Cevap için tıkla!

Ölümümün üzerinden yıllar geçti ama hala ABD denildiğinde ilk akla gelen insanlardan biriyim. Güzelliğim herkesin dilindeydi ancak benim ne hissettiğimden kimsenin haberi yoktu. Kimse intihar edip etmediğimi bilmiyor, ancak hayata erken veda etmem çok fazla kişiyi üzmüştür.

Ben kimim testi

A) Marilyn Monroe

B) Sylvia Plath

C) Virginia Woolf

D) Jean Seberg

Cevap için tıkla!

Bir yazılım geliştirdim. Bu yazılım beni önemli ölçüde zengin yaptı. Bu süreçte çok rakibim oldu ancak bazılarını satın alırken bazılarıyla tatlı bir rekabete girdim. Şu anda emeklilik hayatımı yaşıyorum.

Ben kimim testi

A) Elon Musk

B) Jeff Bezos

C) Bernard Arnault

D) Bill Gates

Cevap için tıkla!

Çok zor zamanlar geçirdim. Hatta bir noktada pes etmeye de hazırlanıyordum, ancak pes etmedim. Kendime bir dünya yarattım ve herkesi o dünyaya davet ettim. Bu dünya o kadar çok büyüdü ki pek çok çocuk bu dünya ile birlikte büyüdü.

Ben kimim testi

A) J.R.R. Tolkien

B) J.K. Rowling

C) Stephenie Mayer

D) Elif Şafak

Cevap için tıkla!

Harvard Üniversitesinde okudum. Aslında çok uslu bir öğrenci değildim. Daha öğrencilik zamanımdan bende farklı bir şey olduğu belliydi. Bu zamanlarda bir internet sitesi açtım. Şu anda bu site ve sonrasında satın aldıklarımla, internet ağının büyük bir bölümüne hükmediyorum. 

Ben kimim testi

A) Jack Dorsey

B) Sergey Brin

C) Mark Zuckerberg

D) Bill Gates

Cevap için tıkla!

Özellikle 2016'dan sonra beni daha sık görmeye başladınız. Küba ve İspanya kökenli bir oyuncuyum. Blonde filminde Marilyn Monroe performansım çok beğenildi.

Ben kimim testi

A) Julia Butters

B) Ana de Armas

C) Kate Hudson

D) Angelina Jolie

Cevap için tıkla!

Hayatım araştırmakla geçti benim. Uzun yıllar boyunca belki de binlerce kitap okudum, araştırdım. Öyle bir noktaya geldim ki artık kendim kaynak oldum. Ülkemdeki ve dünyadaki insanlara da bu bilgilerimi aktarıp etrafımda daha bilgili insanlar görmek istiyorum.

Ben kimim testi

A) Celal Şengör

B) Halil İnalcık

C) İlber Ortaylı

D) Erhan Afyoncu

Cevap için tıkla!

Benim babamdan kalma param olmadı. Ne yaptıysam kendim yaptım. Bazen şımarık çocuk gibi görünebilirim ancak benim şirketlerim dünyayı yeni bir seviyeye taşıyacak. Bu süreçte de adımı daha fazla duymaya devam edeceksiniz.

Ben kimim testi

A) Mark Zuckerberg

B) Jeff Bezos

C) Elon Musk

D) Sundar Pichai

Cevap için tıkla!

Şu anda Türkiye'nin en başarılı oyuncularından biriyim. Aldığım ödüller bunu doğrular nitelikte. Bununla birlikte çok iyi bir seslendirme sanatçısıyım. Türkiye'yi dünyada en iyi temsil eden sanatçılardan birisi olduğumu söyleyebilirim.

Ben kimim testi

A) Şener Şen

B) Haluk Bilginer

C) Nejat İşler

D) Demet Akbağ

Cevap için tıkla!

Ölümümüm üzerinden neredeyse 70 yıl geçti ama benim eserlerim, özel hayatım hala konuşuluyor. Aslında özel hayatımı sanatımla aktardığım için de bu kadar çok sevildiğimi düşünüyorum. Ruh halini aktarma konusunda dünyadaki birkaç sayılı insandan biri olabilirim.

Ben kimim testi

A) Pablo Picasso

B) Frida Kahlo

C) Claude Monet

D) Sylvia Plath

Cevap için tıkla!

Oyunculukta "anne" rolü dendiğinde akla hep ben gelirdim. Üstelik tek bir kişinin de değil onlarca çocuğun anneliğini yapmışımdır. İnce kaşlarım ve çanımla hafızalarda kaldım.

Ben kimim testi

A) Fatma Girik

B) Adile Naşit

C) Türkan Şoray

D) Beyhan Saran

Cevap için tıkla!

8
4
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
4
2
0
0