Bir Binanın Tepesinden Para Saçan Bitcoin Milyonerine Hapis Cezası

44
8
6
5
2
Çin'de yaşanan olayda 25 yaşındaki Wong Ching-kit, Bitcoin tanıtımı yapmak için Hong Kong'un en fakir mahallelerinden birinde, bir binanın tepesinden para dağıttı. Polis genci göz altına alarak 10 gün hapis cezasına çarptırdı.

Bitcoin, pek çok kişi tarafından makul görülüp kullanılıyor, yatırım yapılıyor olsa da hükümetler bu para birimine çok da iyimser bakmıyorlar. Bu durumun altında hangi sebeplerin yattığı bilinmiyor ancak Çin'de yaşanan bir olay, bir kişinin Bitcoin nedeniyle hapis cezasına çarptırılmasına yol açtı.

25 yaşındaki Wong Ching-kit isimli bir genç, Hong Kong'un en fakir mahallelerinden bir tanesi olan Sham Sui Po'da bir binanın tepesinden para dağıttı. "Coin Young Master" ismiyle de bilinen Ching-kit, bu durumu kripto paralarla ilgili bir tanıtım yapmak amaçlı yapmıştı ancak Çin hükümeti 25 yaşındaki genci, toplumunun huzurunu bozmak nedeniyle gözaltına aldı.

bitcoin

Gözaltı sürecinin ardından hakim karşısına çıkan genç, tanıkların iddialarını kabul ederek bölgeye iki lüks araçla geldiğini yolu ve kestiğini itiraf etti. Avukatı ise Master'ın bu davranışının sadece bir tanıtım için olduğunu ve işinin gereğini yaptığını, amacının toplum huzuru kaçırmak olmadığını söyledi.

Mahkeme, Coin Young Master'a 10 günlük hapis cezası verdi ancak bu ceza 2 yıl ertelendi. 

Her ne kadar Wong Ching-kit, 10 günlük hapis cezasına çarptırılmış olsa da amacına ulaşmış oldu. YouTube üzerinden yayınlanan video kısa bir süre içerisinde binlerce kişi tarafından izlenerek viral hale geldi.

İşte binanın tepesinden paraların atıldığı o anlar:

Kaynak : https://thenextweb.com/hardfork/2019/07/22/bitcoin-playboy-suspended-sentence-stunt/
44
8
6
5
2
Emoji İle Tepki Ver
44
8
6
5
2