Oyunun Yeri Yokmuş: Hasta Yatağından Valorant Turnuvasına Katılan Bir Oyuncu, Rakiplerini Ezdi Geçti!

12
9
1
1
0
Oyunun Yeri Yokmuş: Hasta Yatağından Valorant Turnuvasına Katılan Bir Oyuncu, Rakiplerini Ezdi Geçti!
ABD'de bulunan Old Dominion Üniversitesi'nin e-spor takımından Nishil Shah isimli bir genç, Valorant tarihine geçti. Genç oyuncu, hastanede yatarken düşük seviyeli bir donanımla Valorant turnuvasına katıldı ve durumuna rağmen rakiplerini ezdi geçti.

Dünya çapında popüler olan video oyunlarının artık hayatımızın bir parçası hâline geldiğini söylemek pek de yanlış olmaz. Riot Games’in 2020 yılında piyasaya sürdüğü çok oyunculu FPS Valorant da bu oyunlardan biri. E-spor turnuvalarıyla da öne çıkan yapım, küresel olarak milyonlarca insan tarafından oynanıyor.

Şimdi ise bir Valorant oyuncusu, oyunlara olan tutkunun bir insana neler yaptırabileceğini ortaya koydu. Nishil Shah ismindeki ABD’deki bir genç, rakiplerini oldukça ilginç bir yerden ezip geçerek Valorant tarihine geçti.

Nishil, hastanede yatarken takımına maç kazandırdı

ABD’nin Virginia eyaletinde bulunan Old Dominion Üniversitesi’nden (ODU) olan Nishil Shah, Collegiate Valorant Circuit’te mücadelede ediyordu. Ancak genç oyuncunun takımının CVAL olarak da adlandırılan ve üniversite takımları arasında yapılan turnuvadaki geleceği, bir nedenden dolayı tehlikeye girdi.

Nishil, acil bir sağlık sorunu nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Fiziksel durumu pek de iyi olmayan genç oyuncu, pankreatit nedeniyle hastanede yatmaya başladı. ODU da bu nedenle karşılaşmaların tarihinin değiştirilmesini istedi. Ancak okulun rakibi West Virginia Wesleyan Esports, bu talebi reddetti.

Ancak, bu durum takım için hiçbir şeyi değiştirmedi; çünkü Nishil karşılaşmaya katılmaya karar verdi. Genç oyuncu, hastane yatağından düşük seviye bir donanımla turnuvaya katıldı. Karşılaşma sonucunda ise ODU 2-0 galip geldi. Düşmanlarını ezip geçen Nishil de maçın yıldızı oldu. Genç oyuncu, hastanede odasındaki yemek masasını PC’sini koymak için kullanırken kız kardeşinin bilgisayar kılıfını da mouse pad olarak kullandı.

Genç oyuncunun hastalığına rağmen elde ettiği bu başarı, Riot tarafından da fark edildi. Nishil, West Virginia ile olan maçın dışında ‘Yumruk Selamı Silah Uğuru’ ve alışveriş için ekstra Valorant puanları da kazandı.                                                    

Kaynak : https://www.pcgamesn.com/valorant/Nishil-hospital-win
12
9
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
12
9
1
1
0