Riot Games, Valorant'ta Oyunculara Dezavantaj Sağlayan Silah Kaplamasını Düzeltti

14
6
1
1
0
Riot Games, Valorant'ta profesyonel oyunculara önemli bir dezavantaj sağlayan bir sorunu düzeltti. Sorun, Spectrum Phantom silah kaplaması ile alakalıydı. Kaplama, silahın namlusunun daha uzun olmasını ve oyuncuların daha erken fark edilmesini sağlıyordu.

Riot Games’in 2020 yılında yayınlanan çok oyunculu birinci şahıs nişancı (FPS) oyunu Valorant’ın şu sıralarda dünyanın en popüler oyunlarından biri olduğunu söylemek yanlış olmaz. E-spor konusunda da öne çıkan yapım, milyonlarca insan tarafından oynanıyor.

Tıpkı her oyunda olduğu gibi Valorant’ta da profesyonel e-sporcular için her saniye büyük önem taşıyor. Bu yüzden de bu tarz oyuncular için küçük detaylar önem taşıyor. Bunlardan birinin de Valorant topluluğunda oldukça ünlü olan Spectrum Phantom olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi de Riot Games, bu silah kaplaması (skin) alakalı bir sorunu düzeltti.

Oyunculara dezavantaj sağlayan ‘Spectrum Phantom’ kaplamasındaki sorun düzeltildi

Valorant’taki Phantom silahı için bulunan Spectrum Phantom kaplaması, profesyonel oyuncular tarafından asla tercih edilmiyor. Bunun nedeni ise bir dezavantaj sağlaması. Kaplama, oldukça güzel özellikleri beraberinde getirse de önemli bir kusura sahip.

Spectrum Phantom’da ön kısım, diğer Phantom türevlerinden daha uzun. Namlunun olması gerekenden daha uzun olması da profesyonel oyuncuların, örneğin köşelerde, düşman tarafından normalden daha erken görülebilmesi anlamına geliyor. Bu, sıradan oyuncular için pek bir şey ifade etmese de saniyelerin önem taşıdığı profesyonel oyuncular için ciddi bir dezavantaj.

Sorun, oyuncular tarafından biliniyordu

Bilgilere göre bu problem, profesyonel oyuncular arasında ‘kaybetmek için para öde’ olarak adlandırılıyordu ve Riot tarafından bilinmiyordu. Valorant yapımcısı Robin Silk, bir sır olarak kalan bu sorunun İstanbul’da gerçekleştirilen Valorant Champions turnuvasında yer alan Mistic isimli oyuncudan öğrendiğini ifade etti. Mistic, konuşma esnasında Spectrum Phantom’un biraz daha uzun olmasından dolayı sorunlu olduğunu ifade etti. Silk, diğer profesyonel oyuncularla konuştuğunda da aynı cevabı aldı.  

Robin Silk ayrıca kimsenin kullanmadığı kaplama ile ilgili şu ifadeleri ekledi: “Los Angeles’a döndüğümde bunun doğrulamak için ekiple görüştüm ve gerçekten doğru olduğunu gördüm. Bu yüzden de sorunu düzelttik. Tüm bu profesyonel oyuncuların bunun farkında olup Riot’a bildirmediğini görmek bana komik geldi. Tüm Valorant oyuncularını bu tarz hatalarla karşılaştıklarında bildirmeye davet ediyorum”

Sorun, dünkü 5.08 yaması ile birlikte düzeltildi. Bu da artık profesyonel oyuncuların Spectrum Phantom’ı tekrar kullanmaya başlayabileceğini gösterdi.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/riot-fixes-pay-to-lose-valorant-gun-skin-that-pros-forgot-to-tell-devs-about/
14
6
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
14
6
1
1
0