• Anasayfa
  • Yaşam
  • Bir Saadet Zinciri Daha: Yüzde 65 Kar Vaadiyle Kandırmışlar

Neden Akıllanmıyoruz: Eskişehir'de 'Günde 3 Dakika Reklam İzlettiren' Saadet Zinciri Ortaya Çıktı

127
19
6
3
2
2016 yılında kurulan ve 2017 yılında patlayan bir saadet zinciri daha ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre Ankaway isimli kuruluş, günde 3 dakika reklam izleyerek yatırılan paranın yüzde 65'ini vadederek, insanları dolandırdı. Sorumlular hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan dava açıldı.

Gün geçmiyor ki güzel ülkemizde yeni bir dolandırıcılık olayı yaşanmasın. Eskişehir'den gelen son haberler, üç kişinin bir araya gelerek vatandaşları dolandırdığı ve toplam miktarı bilinmeyen bir vurguna imza attığı açığa çıktı. Şirketin kurucuları ile yönetim ekibine 2.160'ar yıldan 7.200'er yıla kadar hapis cezası verilmesi isteniyor.

"Ankaway" isimli bu oluşum, edinilen bilgilere göre 2016 yılında hizmet vermeye başlıyor. İnsanlara, reklam izleyerek para kazanma vaadinde bulunan oluşum, fiyatı 1.000 TL ila 35 bin TL aralığında farklı paketleri satarak insanlara video izletiyor ve yatırdıklarının yüzde 65'ini katılımcılara vereceğini iddia ediyor. Üstelik tüm bunlar, günde 3 dakika reklam izleyerek mümkün olacaktı. Elbette bu saadet zincirinin de diğerleri gibi foyası ortaya çıkmış durumda.

Kim size günde 3 dakika çalışmanız durumunda yatırdığınızın yüzde 65'ini vadeder?

Ankaway

Tüm saadet zincirleri hikayesinde olduğu gibi Ankaway projesinde de paralar ilk katılımcılara tıkır tıkır ödeniyor. Hatta şirket, bu süreçte araba çekilişleri bile düzenliyor. 2017 yılına geldiğimizde ise sistem patlıyor ve mağduriyetler yaşanmaya başlıyor. Hikayenin devamı ise bildiğiniz gibi. Eskişehir Cumhuriyet Savcısı Ersin Tosun tarafından hazırlanan iddianame, Eskişehir 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul ediliyor ve yargılama süreci başlıyor.

Haklarında dava açılan ve nitelikli dolandırıcılık ile suçlanan isimler şöyle; Eren Düzyol (kurucu), Halil Başoğlu (Eren Düzyol'un kayınbiraderi), Muhammet Satıroğlu (yazılımcı), Delli Ertuğrulhan Ay, Ersin Düzyol, Kadir Turgut, Murat Turgut, Sadettin Er ve Savaş Işık. İşte bu isimler hakkında 2.160’ar yıl ile 7.200’er yıl arasında hapis cezası isteniyor. Açılan davanın ilk soruşturması, kasım ayında gerçekleştirilecek.

Kaynak : https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/bu-da-eniste-kayinco-vurgunu-ankaway-ile-carptilar-41836098
127
19
6
3
2
Emoji İle Tepki Ver
127
19
6
3
2